şükela:  tümü | bugün soru sor
 • lan şimdi adını sorsan dudak büzerim. ama kendi adına bi başlığı hak ediyor bu karakterimsi. şimdi bu arka sokaklar dizisine en azından "denk gelmedim" diyen adam ya televizyonun icadından bihaberdir ya da bildiğin yalan söylüyordur. burada anlaştık di mi? heh iyi...

  evet doktora gelelim. hangi hasta senarist yazdıysa bu karakteri, gidip alnının çatısına çelik dökücem. lan dizideki sağlık sorunlarının komplesine bu bakıyor olm. nası bi ihtisas alanıdır bu? bilen biri varsa cahilliğime versin, söylesin. biri kanser oluyor, buna geliyor. başı şişiyor, buna geliyor. kolunu kesiyor, buna geliyor. beyin uru bunda, verem bunda, iç kanama bunda, diyabet bunda, geçen denk geldim. hamile bile bunda amına koyim.

  hayır dizi sikimsonik olmasa, aslında büyük cevher var ortada. tip biraz ezik. yoksa hauslan kapışacak donanım var adamda. fantastik bi dizi karakteri bu.
 • dr. frankeinstein'in öğrencisi olduğu konusundaki dedikoduların ciddiye alınması gerektiğini gösteriyor gün geçtikçe. 1532. bölümde bir canavar yaratılacağı söyleniyor ve bunun adının da sikertopolis olacağı gündemdedir.bu çocuk çok fena geliyor ufaktan ufaktan tıpkı bir wonderkid edasıyla bakılıyor tıp dünyasında,öyle diyolla.
 • rıza baba'nın yıllar önce taksim ilkyardım hastanesi önüne bıraktığı gayrımeşru çocuğu bile olabilir. zira uyuşturucudan cinayete, silah kaçakçılığından boşanmalara kadar bakmadığı olay kalmayan asayiş şube amiri rıza baba gibi bu elemanın da anlamadığı sağlık sorunu yok gibidir.
 • adı yavuz olup murat komiserin kardeşidir.

  ayrıca önceki bölümlerde ben "kadın doğumcu değilim anlamam doğumdan" derken son bölümlerde gebe takibine de başlamıştır.

  kendisini sürekli geliştiren insanlara en iyi örnektir kendisi.
 • akasya durağı'ndaki komiser kadar yetenekli değildir. tamam alanları farklı ama bence emniyetin tüm yükünü tek komiserin çekmesini de küçümsememek lazım. adam tek başına yanına da taksi personelini alıp narkotikten banka soygununa kadar her operasyona gidiyor.
 • tüm vakalardan anladığı yetmezmiş gibi bütün kriminal tipler de bunun hastanesine gelir.istanbulda sürüsüyle ilçe hastane varken olay nerde vuku bulursa bulsun bunun hastanesine gidilir.bi de hastane sahnesine girmeden uzaktan bi acil yazısı gösterirler biz anlayalım hastane olduğunu diye.
 • ''rıza baba ve ekibine de her şeyden anlayan doktor yakışır'' düşüncesiyle aynı senarist ekibi tarafından türetilen karakter.rıza baba ve ekibi emniyette neyse, aha bu doktor da o işte.'' yavuz, hadi evlat, iyi et beni''
 • taksim ilkyardım hastanesinde çalışan doktor.
 • lokman hekim gibi her derde çare buluyor. enteresan bir insan.

  bi gün doğuma giriyor bi gün çok zorlu bir ameliyata.

  olaylar olaylar.