şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir yazar. hoşgelmiş. * *
  • sanırım "arkadaşım eş"in devamı.
  • ilk sözlük arkadaşım. dostum.

yıllar sonra tekrar yazmaya başladığımda ilk güvenip dostluk ettiğim, tuğla mesajlar paylaştığım. ters motivasyonlarına ayar olduğum.*

üzülmenize, dertlenmenize, geçmişe takılmanıza uyuz olur. gerçekleri kimsenin çarpmayacağı sertlikte yüzünüze vurur.
    uslanmaz romantikliğime karşı uslanmaz bir gerçekçidir.

diyelim ki sevgilinizi başka bir kadınla yakaladınız, salya sümük anlatıyorsunuz.
    “bak fotoğraflarını çektim uzaktan; kıza nasıl sarılmış ya utanmaz” dediniz.

bakar bakar, sonra der ki:
    "bence çok yakışmışlar"

geçmiş olsunlu bir mesajla hayatıma girdi. zor dönemlerden geçtiğimde bana aynalamalar yaparak kendime getirdi. ben çabuk iyileştiysem bu adam sayesindedir.

bazen tam bir kılçıktır. bir şeye takmayagörsün söke söke alır. kimlere kimlere kafa tutup da zaferle dönmüşlüğü vardır.

tanıdığım en iradeli insandır. disiplininden ruhum daralıyor o derece.* ben ki dünyanın en iradesiz insanı olarak bunca zamandır nasıl arkadaşlık ettiğimizi hiç anlayamıyorum.

liberalliğinden gurur duyar. iktisat ve siyaset dediniz mi saatlerce konuşur, bir engel koymazsanız susturamazsınız. fen lisesinden çıkan nadir iktisatçılardandır.

diğer gurur duyduğu şey de akdenizli genleridir, her şeyi döndürür dolaştırır oraya bağlar.*

şimdiye dek nickaltına yazmadıysam eksik kalacağını düşündüğümdendir. bugün doğumgünüdür efendim.
    iyi ki doğmuştur ve iyi ki yollarımız kesişmiştir.

doğumgünü hediyesi nasıl bedavaya getirilir çakallığıyla da girmiş olabilirim bu entryi tabi.

*yılmaz özdil boşluklarımla dalga geçtiği için alabildiğine kullandım. benim protestolarım böyle oluyor.
  • (bkz: #67314220)

çiftlik bank olayında, kral çıplak diyen ilk kişi.
    tebrikler.