şükela:  tümü | bugün
  • biziz o tipler,iftihar ediyoruz.

sırf laf olsun diye 3-5 kişiyle muhatap oluyoruz hemen bi buluşma ayarlayalım,oturalım,iki lak lak edelim kafaları.
    yahu gelmiyoruz kardeşim gelmek istemiyoruz ya.
    buna net bir sebep de veremiyorum ama çok boş bir iş gibi geliyor cafe toplantıları falan.

edit:4-5 yıldır bu kafadayım,4-5 yıldır mı depresyondayım?
    kişisel tercihlere saygı duyun ve kabullenin biraz.

ya hasta oluyoruz ya toplum düşmanı sizin kafanızda.
  • dep res yon.
  • zincire vurup götürüyorlar sanki. bide iftihar ediyormuş. gitme o zaman amk işim var de geç. buluşma olunca da en çok bunlar kendilerini pazarlar.
  • boş muhabbetlerden bayan tiptir. lisede başlamıştım gitmemeye. sürekli oturmak, sohbet etmek zorunda değiliz diyordum, küsüyorlardı. pek arkadaşım da yok bu yüzden. olmasın. tek başına yapılacak tonla şey var lan neden siktiriboktan muhabbetlerin içinde boğulayım?
  • bir zamanlar bendim.

ama bu sorunu arkadaş çevreni değiştirerek yenebilirsin niyazi.

okul veya iş gibi ortamlarda insanlar kendi seçimleri olmayan tiplerle muhatap olmak zorunda kalır. farkında olmadan da kendinizi o insanlarla aynı sosyal ortamlarda bulunca, size arkadaş diye damgayı vururlar.

ama o da ne, arkadaşların sabahtan akşama kadar futbol konuşuyor, sen futboldan nefret ediyorsun.

arkadaşların sabahtan akşama kadar otomobiller hakkında geyik çeviriyor, sen otomobili sadece bir ulaşım aracı olarak görüyorsun.

arkadaşların sabahtan akşama kadar sigara içiyor, sen içmediğin gibi dumandan da rahatsız oluyorsun.

arkadaşların sabahtan akşama kadar "karıya gitmekten" bahsediyor ama sen okuma yazma bile bilmeyen, köyden kaçmış sığır beyinli "karı"ları hiç çekici bulmuyorsun, seni cezbeden kadınlar zekalarıyla parlayan kızlar.

peki nabıcaksın hacı? nasıl olacak bu işler?

arkadaş çevreni değiştireceksin. kafası çalışan tipleri arkadaşın olarak yanında tutacaksın, kafası çalışan güzel kızları yatağına alacaksın, aynı kafada insanları bulunca kolay harcamayacaksın. tamam, birlikte yatağa girilecek zeki kız bulmak imkansız, ben de biliyorum ama en azından kafaları çalışan arkadaşları bulduğunuzda kaybetmemeye çalışın.
  • bakıyorum da o cafe senin bu cafe benim gezen bomboş tipler kudurmuş.

sizden ala ne var şu memlekette amk ıksırıncaya tıksırıncaya kadar oturun.
    kendinizi bi halt sanıyorsunuz ya o komik.
  • çok iftihar ettiğim söylenemez ama yıllar önceki arkadaş gruplarının buluşmaları beni çok geriyor. adeta "görüşmediğimiz 5 yılda hayatta katettiği mesafeyi gösterme etkinlikleri" gibi hissettiriyor. istisnasız kötü hissettiğim, üzgün ayrıldığım olunca ben de gitmek istemeyen bünyeye veriyorum kontrolü.
  • muntazam benim de olduğum sıkılgan tip.
  • burdaaaa.

"ulan kendi nikahım olsa katılmam, çağırmayın beni şu vasat etkinliklerinize" diyerek o konuyu çoktan kapattım. vıcık vıcık samimiyetsiz muhabbetler, hava atmalar, "evlilik ne zaman?" baskısı... eksik olsun. birkaç arkadaş yeter.