şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şimdi efenim bu akşamki tespitimizin konusu yalnızlık üzerine. hem de yalnızlığın insanın gözüne gözüne sokulduğu durumlar üzerine. arkadaş grubuyla bir şeyler yapmak için çıkmışsınızdır, lakin herkesin bir sevgilisi vardır ve acı ama gerçek tek yalnız* sizsinizdir. üçüncü kişi olmak bunun yanında devede kulak misalidir. espriler havada uçuşur, herkes sarmaş dolaş oturur, siz bakarsınız anca. elinizdeki bardaktan içeceği pipetten içersiniz, etrafa bakarsınız. çiftlere bakmamaya gayret gösterirsiniz.

  arkadaşlarınız sizi dışlamaz belki, sizi muhabbete sokmaya çalışırlar amma velakin muhabbet bir yerde dönüp dolaşıp çiftlere özgü durumlara girer. hele gele fonda inceden iç sızlatan, yürek burkan bir şarkı da çalarsa*`* vay halinize. bir an önce kalkıp gitmek istersiniz. uzaklaşmak istersiniz ortamdan. bu anlarda telefon sizden en uzak durması gereken cihazdır. neden mi? çünkü yalnızlığın dip ya da tavan -tanımlamaya göre esneklik gösterir- yaptığı bu anlarda es kaza gidip bir de eski sevgiliyi neyim ararsınız.

  kıssadan hisse, grupça bir aktivite yapılacaksa muhakkak çevrede sizden başka yalnız arkadaşlarınız da olsun aksi halde güzel akşam kabus bir gece ile sonlanabilir.
 • çiftlerden biri ayrıldığında araya girmesi, ara buluculuk yapması gereken kişi olarak bellenir kendisi. her iki taraf da kendisine dert yanar, diğer tarafla konuştuğunu bilmemezlikten gelerek iletmek istediği mesajları iletir ayrılan çiftin her iki üyesi de. zavallı sevgilisiz kişimiz ise arada kalır ama çiftler barışana kadar hiç olmadığı kadar önemsenmenin keyfini de çıkarır.
 • arkadaş grubuyla birlikte olduğunuzda içi boş bir mutluluk yaşarsınız.
 • özellikle 2+1. kişi olmanın dayanılmaz derecede iğrenç olacağı durumdur.
  hani 4+1. olsan olmadı diğer çift ile sohbet edersin.
  ama 2+1'de her şekilde göt gibi kalıyorsun, hoş olmuyor.
 • bu şartları sağlayan minimum sayıdaki bir gruptaysanız sizin adınız kısaca bok böceğidir. 2+1 yani.
 • yanlış arkadaş grubu seçimi sonucu düşülen durum. bakın bana mis.
 • üzerinden sevgililik ve aşk çıkarımları yapılan herif. konu kilitlendiğinde, konuşacak bir bok kalmayınca mevzu malum arkadaşın sevgili bulması gerekliliğine takılır kalır. bu yalnız kalıp dünyanın en bok işini yapıvermiş arkadaşa ülkemde habire yapılıp duran 100 albüm listesinde kendisine yer bulmuş yalnızlık mevsimi albümü alınıp derhal hediye edilesidir.
 • (bkz: third wheel)
 • bu durumda olabilecek en kötü şey tipinizin düzgün olması ve ağzınızın laf yapmasıdır
  kıskançlığa bağlı olarak arkadaşlarınızla aranız bozulabilir

  bu durumda olabilecek en iyi şey ise muhabbetinizi seven "yenge"lerin size kız arkadaşlarını yapmaya çalışması olabilir

  arasındaysanız bunların fena o zaman