şükela:  tümü | bugün
  • yalan söylemek, güvenini sarsacak hareketlerde bulunmak, kıracak üzecek ne varsa yapmak...
  • günde üç kere kişisel özellikleriyle,fikirleriyle ve de görünüşü ile dalga geçmek.....
  • ilk olarak arkadaşın hastası olduğu kitap, müzik, sanatçı, dizi, film vs.. tespit edilir. sonra itina ile bunlara bok atılır.

- şşş, olm senin şu manken varya hastası olduğun, filancayla birlikteymiş çocuk aldırmış filan diyolar...
    - yok lan o film o kadar güzel diil. kitabı da güzel değildi zaten. fantezi yapmış adamlar. olmaz gerçek hayatta öyle şeyler. boşver sen bunları gel iki çay içelim şurda...
    - bu ne olm? ne biçim müzik dinliyon sen? ezik seni.... dur ben sana bi orhan baba açayım...
    - yaa akşamın sekizinde oturuyon televizyonun başına, ne yapıcan olm dizileri izleyip kalk iki muhabbet edelim. şşş kime diyorum? kalksana olm. aha kapatırım işte böyle televizyonu, kumandanın pillerini de söktüm...

sonuçta:

+ eeeh eytere bea parayla mı verdiler ulan seni bana?
  • en kısa yolu ctrl+alt+arkadaşın sevgilisi dir
  • sevgilisine sulanmak
  • (asagıdaki cümleler (-) ac karnına aralıksız söylenir)

(arkadas) `+`serhat bugün acık hava biyerlere gidelim mi sen,ben, esra, gizem filan??
    (arkadas kaybetmek isteyen kişi) `-` torik gibi dostsun sen be!
    +nassı? cafe filan diyorum? hava da güzel hoş olmaz mı?
    -badimsin! o sebeple haklisin badi! kainatin en cicis cucus kedisine sahip olan arkadassın sen!
    +kafayı mı yedin olum??
    -aman da aman dedigim cancissin sen! bi öpim mi??
    +senle arkadaslıgımı gözden gecirmeliyim ben derhal!
    -paçalarindan arkadaslık akan cancisim! hep böyle kal demek istedigim pacasız don giyen yosmacissinn sen daha ne diim!
    +manyaksın olum sen! ben gidiyorum!
    -yirinn seni! güle güle kivil kivil kiprasan eski dost!

(bkz: hanimiş)
  • (bkz: siklememek)
  • ıssız bir afrika ormanının üzerinden uçakla geçerken arkadaşı *tahliye etmek.

- aaaaa aniden kapak açıldı, apdican'ı aşşağa düşürdük!
    -neyse canım, yaşarsa bi kabileye tanrı filan olur artık, zaten kpss'yi bir türlü kazanamıyordu. hakkında hayırlısı...*