şükela:  tümü | bugün
 • kitabevi.. sakarya'da var, odtu'de (bkz: karumcuk)ta var, daha da vardir biyerlerde..
 • benzer hizmeti veren megavizyon'un tam yanindadir...
 • ankarada mithatpasa caddesinde (mithatpasa caddesi 28/d) ve odtudeki alisveris merkezi*nde (odtu alisveris merkezi d/2-3) birer subesi vardir.

  http://www.arkadas.com.tr/

  edit: odtu'den cekimisler bir sure once, artik orasi oykucu..
 • birkaç ay önce mithatpaşa'daki şubesinin girişine "%70 indirim" yazdıktan sonra, kapısından kolilerle çıkan insanların gözlemlendiği kitabevi. birkaç gün içerisinde içerisini boşaltmışlar...
 • istanbul bakirköy'de de vardi halen vardir sanirim.
 • kentpark'ta açılmış olanı şimdiye dek gezdiğim en hoş kitabevlerindendir. oldukça geniş, rahat ve sakin. dost kitabevi'nin hengamesi, d&r'ın eski moda ve soğuk ışıklandırmalı layout'undan uzak bir ambiyansı var. fiyatlarına çok dikkat etmedim ama.
 • mithatpaşa şubesi özellikle 1997 - 2002 yılları arası çok müthişti buranın. ted ankara koleji'ne en yakın kitabevi olmasının da avantajı da vardı. bu şube, şekil olarak u biçimindeydi. sıhhıye tarafındaki kısmında kitaplar, sakarya caddesi kısmında ise müzik bölümü bulunurdu. bir çok yerde aranıp da bulunamayan cins cins albümler muhakkak olurdu orada. ayrıca müzik kitapları, kıytırık enstrümanlar da satarlardı. u'nun alt tarafında ise bir çoğu arkadaş yayınevi'nin microsoft yayınları olan bilgisayar kitapları, çocuk kitapları ve posterler bulunurdu. aynı zamanda kasa da buradaydı.

  şahsi tarihimde de yeri büyüktür arkadaş kitabevi'nin. sene 1999 deprem olmuş mecburen istanbul'dan ankara'ya gelmek zorunda kalmıştım. ted ankara koleji'ne gidiyordum. o zamana kadar pek kitaplarla haşır neşir olmayan ben, zamanla öğle aralarında bu kitabevine takılır olmuştum. aslında ilk gidiş amacım müzik ile ilgiliydi ancak -bilen bilir- buranın kendine has çok çekici bir kitap kokusu vardı. neyse, o zamanki türkçe öğretmenimin bana önerdiği kitaplar martı ve zıkkımın kökü kitapları buradan aldığım ilk kitaplardı.

  o zaman bir de manyak mıydım neydim ankaray'da kitap okuma alışkanlığı edindim kendime. ama öyle her trene de binmiyordum. illa a13 numaralı vagon gelecek ve illa hep oturduğum körüğün önündeki tekli koltuğa oturacaktım. kolej istasyonunda biner, oraya oturur, dikimevi - aşti kitap bitene kadar saatlerce gider - gelirdim. daha sonra milliyet yayınları'nın gazap üzümleri kitabı ile ilk klasik sınavımı verdim. o kitap hala arkadaş kitabevi kokan yegane kitaptır. daha sonra irili ufaklı bir çok kitap aldım o kitabevinden. 2001 yılından sonra lise için kızılay'dan uzaklara gittikten sonra pek uğramadım sonra.

  zamanla önce müzik bölümü olan sakarya caddesi tarafı kapandı, sonra da kendisi komple kapandı. daha sonra da kentpark'a bir şube açtılar. ama arkadaş kitabevi'nin mithatpaşa caddesi'ndeki şubesi bambaşka bir dünya idi. hala, kasalarının önünden tomar tomar aldığım üzerinde microsoft eğitim kitaplarının reklamlarının yer aldığı kitap ayraçlarını saklarım.
 • kentpark içindeki şubesi, o bildik alışveriş merkezi basıklığından insanı alıp daha doğal, daha kendi halinde bir ortama götürüyor, hep gidilesi.
 • kentpark şubesindeki kafeteryada saatlerimi geçirdiğim kitapçı. avm içinde olmasına rağmen sessiz ve çalışmaya elverişli bir yer.
  moleskine standlarını evime götürmek istiyorum.