şükela:  tümü | bugün
 • hazetmediğim düşüncesiz davranışlardan biri.
  birçok kez başıma gelmişliği de vardır. özellikle bi asker arkadaşım çok sık yapardı. karar verip buluşuyoruz 3-5 senede bir. her defasında bi kuzenini getirir. ya kardeşim zaten uzun aradan sonra buluşuyoruz. herkes ayrı bi memleketten geliyo. ne işi var elin adamının.

  sorun bende mi bilmiyorum ama her zaman gerilmişimdir bu tür ortamlarda.

  bir keresinde de kuzenlerle toplandık. bir tanesi arkadaşını getirdi. şimdi bizim muhabette avrat ve bacı kutsaldır. ama ne yazık ki annelerimiz o mertebeye erişemedi kuzenler arasında. sövüyoruz teyzemize. bu yeni eleman da doğuluymuş. başladı ahkam kesmeye. yok siz birbirinizin anasına nasıl sövüyorsunuz biz de olsa cinayet çıkar falan filan. sonunda dayanamadım "rahatsızsan kalk siktir git pezevenk" diye çıkıştım. kuzen aldı götürdü bunu elimde kalmadan. zaten bu da son oldu. artık hep temkinli yaklaşırım bu tarz buluşmalara.
 • özgüvensiz veya sosyal becerileri yetersiz kişilerin rahatsız olduğu durum.

  ekleme : ilk entryden bağımsız olarak yazılmıştır. kastettiğim, arkadaş grubuna gelen yabancılardan rahatsız olduğunu gözlemlediğim kişilerde sezdiğimi belirttim. beş kişilik grubunuz vardır. altıncı üye birinin vesilesi ile yeni gelmiştir. grubun sosyal becerisi düşük üyesi hemen bir gerilir suskunlaşır. diğerleri yeni biriyle tanışmanın heycanı ve keyfini yaşar. diyalog kurar.
 • var böyle sığır bir arkadaşım. her ne kadar bazıları her sikimi bilmem sikim sokum becerileri ile karşılaştırsa da rahatsız bir durumdur.

  okuldan ev arkadaşım kendisi. herifle birbirimizi 2 senede 1 görüyoruz aynı şehirlerde yaşamıyoruz zira, ve ne zaman eski ev arkadaşları bir araya gelelim desek yanında tanımadığımız bir herif oluyor. bu 10 senedir böyle amk.

  işte bu bilmem kimden bilmem kim arkadaşım...

  haydaaa bize ne amk? zaten 1 gün var beraber geçireceğimiz ne bu dalyarraklık yani?

  e siktir git başka gün görüş bilmem kimden bilmem kim arkadaşınla dediğimizde ise: yaa iyi çocuktur... diyor at kafası!

  kendisi aynı zamanda badilerimdendir, bu yazdığımı görüyorsan eğer tekrardan amk senin! yeter amk yeter lan!
 • aslında arkadaş ortamına yabancıyı getiren kişi için de sakıncalıdır. worlds theory'e aykırı bir hareket.
 • bence sorun olmayan olay. yabancı sınırlamasına karşıyım.
 • görgüsüzce davranmaktır. ortamdakiler tarafından ön yargı ile karşılanır. mesafeli durulur. bazen de tam tersi olur, gelen şahıs ortama uyum sağlar ve getiren arkadaş gitsin, yerine sen gel şakaları yapılır. hayat sürpirzlerle doludur. bazen rampada kalmak vardır bilemezsiniz.
 • yabancı eğer rusya uyruklu bir kadın ise ortamdaki tüm dengeleri değiştirir.
 • iki evrenin çarpışmasıdır. iki farklı arkadaş çevresinin üyeleri asla tanıştırılmamalıdır. yolda rastlanırsa hemen geçiştirilmelidir.
 • gelen kisi zaten sus pus oturur onun acisindan bişey degismez.