şükela:  tümü | bugün
  • yıllardır tanıdığım ve şuana kadar kimseyle hiçbir sorunu olmayan siyahi bir arkadaşımın başına gelen olayı aktaracagim. arkadaşım izmir'de halk otobüsüne biniyor bir adamın yanı boş olduğu için oturuyor ardından yanındaki adam yanımı başkasına tutmustum o gelecek kalk demesi üzerine bizim arkadaş burası halk otobüsü isteyen istediği yere oturur diyor. bunun üzerine yanındaki oturan adam arkadaşıma vuruyor otobüsteki arkadaşı olduğunu düşündüğü 45 yaşlarındaki arkadaşı bizimkinin ellerini arkasından tutup diger arkadaşının ona yumruk atmasına yardımcı oluyor.
    otobüs şoförü ise bu olaya kayıtsız kalıp arkadaşımı ve arkadaşıma yardımcı olan kişileri ilk durakta indirip yoluna devam etmiş. olayın ayrıntısı tutanakta yeralmaktadir.
    kamuoyu baskısı oluşturarak bu olayda yer alan kişilerin bir an önce bulunup gerekli cezayı alması ayrıca bu konuda nasıl yol izlememiz gerektiğini bilen kişilerin yardımcı olabilmesi için olayı paylaşıyorum. tutanak
  • belediye otobüsündeki koltuğu rezerv etmeyi icat etmiş muhtemel işsiz ve ruh hastası kişi tarafından gerçekleştirilmiş olay.

adam kalk burayı ayırdım arkadaşıma diyor. olmaz deyince orospu çocuğu deyip iki kişi dövmeye başlıyorlar.

nasıl ruh hastalığı olm bu?

otobüsün mobil kameralarından bu şahıslar rahatlıkla bulunup muhtemelen rahatlıkla salınacaklardır.
  • referandum sonucuna göre; %30'un işidir. gören de akp'ye hiç oy çıkmamış sanacak. sanki izmir'in etrafı surlarla kaplı, içeri hiç çomar almıyorlar 1928'den beri.