şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: hocam troll yapmıyorum. böyle bir konunun trollüğünü yapmak gerizekalılık olur. gerçekten yaşadım diye anlatmak istedim.

öncelikle böyle bir başlık açtığım için ekşi ailesinden özür dilerim ama içinden çıkılamayan bir durumun ufkundayım. çünkü bulunduğum ortamın beni vefasız, pinti, haksız diye yaftalamasını kendime yediremiyorum. linç yerim belki başlıktan dolayı ama yine de görüş almak isterim sizden.

hemen konuya giriyorum kısaca:

düşük işlemcili bilgisayara sahip internet kafeci bir arkadaş youtuber olmaya karar veriyor. ben pek anlamam ama çizgi film yaparak youtube'a atarak para kazanacak.
    neyse gelip benden hdmi kablosunu istedi gittim evden getirdim. sonra iş yerine geldim 2 gün sonra yanıma geldi

'' senin bilgisayar kasasındaki ram'lerini bana bir günlüğüne ver '' dedi. sebebi ise kendi ramleri yetersiz kalıyor, benimki 16 gb, onları takviye yapacak.

işte olay burada kopuyor. abi dedim, ben evdeki bilgisayarımın kasasını hiç açmadım, şimdi gidip kasayı açıp, içinden ramleri çıkarıp sana mı vereyim? yani bana garip geldi. hani mouse istersin, hdmi kablo istersin anlarım da, ram ne abi?
    diyelim ki sana verdim ve 2 gün sonra bozuldu. ben seni mi suçlayayım, hadi suçladım gelip parasını bile istemeye yüzüm olmaz çünkü öyle bir karaktere sahip değilim. yani böyle bir şeyin istenmesi yüzsüzlük desem değil, hani arkadaşız ama sadece birbirine selam veren adamlarız. ram istemek biraz garip değil mi?

neyse bunları söyledikten sonra bana '' ne kadar malın kıymetli, pintisin, inşallah bilgisayarın bozulur '' diye beddua etti canın sağolsun dedim.

sonra gittim yanına, abi dedim bak bana garip geldi sadece yoksa niye vermeyeyim.
    ortamda en az 4 kişi var ve hepsi bana '' haksızsın, yaptığın çok ayıp, bir ram kaç para ki, pinti '' diye yaftaladılar.

oysa ki öyle biri değilim ben, yaptığım şeyleri burada anlatmam elbette ama, herkese yardımcı olmayan çalışan biri olarak yapılan eleştirileri ve ithamlardan dolayı çok kırıldım, kimseye de anlatmadım. sadece burada bunu size sormak istedim..
    hata mı ettim yoksa?
    bu durum size garip gelmiyor mu?
  • çare g.skill
  • eğer isteyen kişi çok samimi olduğunuz biri değilse reddedilmesi gereken tekliftir. ilk başta kötü hissedersiniz ama karşı tarafa da fazla bir şey istediğini hissettirebilirsiniz. tabi karşı tarafın yüzsüz bir tip çıkma ihtimaline karşı ağızına vurmak için bir adet küreği yanınızda bulundurun.
  • bu tarz olaylarda bir ram kaç paraki ayıp etmişsin diyen kişiye iyi o zaman 2 ram arkadaşa 2 ram bana takviye alsana kardeşim bakalım kaç paraymış bir görelim diyeceksin. bakalım ne cevap verecek.

ulan ram istemek nedir ya? bir işe girişeceksin madem bir yatırım yapman lazım önce. 2 tane ram alamayacaksan yapma zaten iş miş. bu vizyonla zaten bir bok yapamazsın. hele yancıların kaç para 2 ram gazıyla çalışan tiplerse sen bence tası tarağı topla komple terket bu diyarları.

iyi yapmışsın vermemekle. verme zaten öyşe saçma iş mi olur amk
  • içinde "bi ram kaç para ki" diye bir sorunun olduğu olay.

ulan ben 3 yıl önce 160 liraya aldığım 8 gb ram'in aynısından almaya çalışıyorum. her fiyatını kontrol ettiğimde de 400 lira civarında olduğunu gördüğüm için vazgeçiyorum.
  • duruma göre adama göre doğruluğu değişecek eylemdir.
    tanımı yaptık yoruma geçelim,
    kardeşim öyle arkadaşın ağzına sıçayım, hadi yakın gördü istedi, sen de vermedin diye beddua edilir mi lan? beddua eden adamdan hele böyle bişey için beddua edenden kaç uzak kaç.
    o diğer dört gavat madem bu kadar diğergam insanlar ve ram de "kaç para" toplayıp alsınlar arkadaşlarına bi ram.
  • madem "bi ram kaç para?" gitsin alsın o zaman kendine "bi ram". ben başlığı açan arkadaşı hakli buldum bu konuda. zaten daha ilk reddedilmede "inşallah bilgisayarın bozulur" diyerek çapını belli etmiş adam. hafi hepsini geçtim. önce kablo sonra ram istemiş. onu da verse sonra monitör ister bu yüzsüzler. yazar arkadaş da belli ki yumuşak yüzlü. hiç gerek yok kardeşim üzülmeye. bırak ne diyorlarsa desinler.
    (bkz: dertleşir gibi entry girmek)
  • bu linki at, buradan indirebileceğini söyle ve uzun bir süre yazma; https://downloadmoreram.com/
  • iki gün sonra telefonunun megapixelini ister.

sittin sene selfie cekemezsin.
  • selam sabah kesilesi bir arkadaşın isteğidir. başlığı açan arkadaş iyi ama çevresi kötü.