şükela:  tümü | bugün
 • hayatta yaşanabilecek en büyük acılardan biri. bazen hayat size öyle bir oyun oynarki bir an da birden fazla arkadaşınızı kaybedersiniz.* bazen sadece yanınızda olduğunu hissetmek için diğer elinize dokunursunuz, dokunmaya en ihtiyacınız olduğu anda dokunabilmek ölesiye uzak olur... gözyaşlarınıza engel olmak istersiniz, akar gider. her arkadaşınız için ayrı ayrı balonlar uçurursunuz gökyüzüne ardından engel olamadığınız gözyaşlarınızla...
 • olum denen olayin adres ve zamani olmadigini, cok adi bir bicimde anlatan olaydir. arkadasiniz, sevdiginiz insan henuz gitmesedir keske. cok samimi olmasaniz da keske daha cok arasaydiniz, caldigi gitari daha cok dinleseydiniz, yaptigi tasarimlari daha daha begenseydiniz, kucaklasaydiniz dostunuzu... keske herkes ayni anda gitseydi de, bu aciyi yasamasaydiniz. keske daha yakin bir yerlerde olsaydiniz, kurtarmak icin bir seyler yapsaydiniz, cenazesine katilabilseydiniz, son yolculugunda ugurlayabilseydiniz... keske... rahat uyu dostum. rahat uyu tugyan yigitcanlar.
 • olayin gercekligini kabullenmek zorunda kalmamak icin mezarligini ziyaret etmemektir. üstünden yillar gecmesine ragmen annesiyle karsilasinca dayanamayip her seferinde aglamaktir. "o zaten melek oldu simdi, cok daha güzel bir yerlerden bize bakiyor, ordaki salincaginda sallaniyor ve cok mutlu, huzurunu buldu" gibi safliklarla kendini avutmaya calismaktir. "yasiyor olsaydi simdi sunlari yapardik, suralara giderdik" gibi düsünceleri kendinden itmeye calismak, her aklina geldiginde bir dua okuyup onu kendinden itmektir. kisacasi aci cekmektir. böyle bir "durum"dur, zamanin ilac olmadigi.
 • insanın kendini ölüme en yakın hissettiği andır. anne, anneanne, baba, dede öldüğü zaman insan ne kadar üzülürse üzülsün sadece yitirdiklerine yanar. oysa arkadaşın ölmesi dik duruşunuzu sarsar, ölümün yanınıza geldiğini hissetirir. güçden düşmüş kral lear gibi çaresizce fısıldarsınız: "hiç, hiç, hiç hayat yok! neden bir köpek, bir at, bir fare yaşıyor da; sen hiç soluk almıyorsun?"
 • "şu anda ne yapıyor acaba?" diye düşündüğünüzde cevabın sizi kahretmesinin yanında bir boşluk hissine sürüklemesi...
 • salak salak beklemektesinizdir ki yüreğinizin bir köşesinden , saklandığı yerden yani , çıkıp sıkı sıkı tutacaktır kalbinizi. artık düşmeyeceksinizdir filan.
  beklemektesinizdir...
  çağırmaktasınızdır gelmemektedir.
  e gelmez tabi uyuyordu da uyanacak diye mi bekliyordunuz?
  uyusalardı çok kolay olurdu herşey. siz rüyaya yatardınız özledinizmi. o bir iyilik meleği güzelliğinde gelip cennetin soluğunu üflerdi yüzünüze. bütün sıkıntınızı alırdı..
  ama o artık burda oturmuyor. işin kötüsü başka bir yerde de.
  mektuplarınızın el değmeden geri dönmesi bundan.
  içine ruhunuzu koymuştunuz mektubun ama elleri hala sıcak bir ölü dokunmadıysa ruhunuza , üzgünüm hala pinokyosunuz.
 • kendini makinaya kaptirip parcalanarak olmusse ve cesedini siz tasimissaniz derin yaralar birakir benliginizde.
 • yasanılmıs, yasanılan ve yasanılacak olan herseyin, gelecegin anlamını yitirmesi demektir... sevdiklerinizin dısında bu hayatta hicbirseyin oneminin olmadıgını anlamanızı saglayan acıdır