şükela:  tümü | bugün
  • çok samimi olunmayan bir arkadaşın sevgilisiyle birlikte karşılaşılması durumundaki gerginliktir efendim. yolda arkadaşınızla karşılaşırsınız, sarılıp öpersiniz arkadaşınızı. sıra sevgilisine gelir. işte tam bu sırada sevgilisinin sadece elini mi sıkmanız gerekir, yanaklarından mı öpmeniz gerekir, sarılmanız mı gerekir, bir türlü karar veremezsiniz. "ulan iyi de arkadaşız, sadece elini sıkarsam çok soğuk kaçar. dur lan aha eğiliyo kız, dur ben de bi hamle yapayım, yok lan yere bakıyomuş. artık bu kadar eğildik, çekeyim kendime öpeyim. o da biraz kaba kaçar, recep kızmasın şimdi. muhafazakarmıydı bu çocuk yaaa. aha kız yanaşmadı lan, bu kadar eğildiğimizle kaldık. allah belanızı versin, nerden çıktınız lan karşıma" diye düşünülmesi gayet normaldir. aslında en güzeli:

(bkz: selam vermemek için yol değiştirmek)
  • kafaya gereğinden fazla takınca yanlışlıkla ''arkadaşın sevgilisini domaltma'' şeklinde vuku bulmasından korkulan gerginlik. az relaks olun kardeşim...
  • kasaturaya bacı, tüfeğe, namus, hücum yeleğine baldız rolu biçilen bir coğrafyada yaşayanların üstlerinden atamadığı bir gerginliktir. hepimiz o an kızı otel odasına çekip, ani bir montajla üste çekili beyaz çarşaf altı mizanseninde sigara tüttürebilsek, bu olay zincirini aha böyle tamamlasak rahatlarız. ama işte recep ne yapar ne eder.
  • hele ki o arakda$in sevgilisi vakt i zamaninda $u anki sevgilisi halen sevgilisiyken, sevgilisinin bile sevgili yuzunu kizartacak derecede erkeksi duru$unuza bir ovgude bulunduysa her an ki$iyi orgylere surukleyecek bir gerginliktir; amanin da ne tatlidir..
  • en büyük gerginliğimiz böyle olsun gerginliği. ilk tanışmada arkadaşın sevgilisi kucağımıza zıplamıyorsa öpülmez. fakat öpmeye meyletmişse de göt edilmez, öpülür. ilk buluşma boyunca iyi anlaşıldıysa vedalaşırken öpmeye başlanıp daha sonra hep öpülür. hadi bakalım herkes böyle yapsın bundan sonra. öyle gerginlik falan da duymayayım bir daha; bu kızı üzersen karşında beni bulursun.
  • kesinlikle var olan şey.

ilk olarak arkadaşın sevgilisiyle bir kez karşılaşıp tarafından facebook'a eklendim (hemen de adımı soyadımı bulmuş). neyse sonra arkadaş yanımdaydı neyse ki "seninki eklemiş beni, napiyim la?" sorusuna aldığım "he biliom, ben de onu söyleyecektim sana" cevabıyla accept edildi.

sonra bu elemanla yine bir ortamda karşılaştık. çocuk sadece tokalaşsa yine iyi, yerinden kalkıp direkt öpmeye yönelince ben de refleks olarak aynı şekilde karşılık verdim. demek çok da sallamamak lazımmış. karşınızdaki öpmeye yöneliyorsa kasmayın.
  • eğer çok yakın arkadaşınızsa sıkıntı olmuyor.. ben götünü avuçlayıp, oo kanka iyiymiş dediğimi bilirim. ama işte çok yakın arkadaşınız olacak..
  • hayatimda bunun kadar stres oldugum bir an yasamiyorum. her seferinde bir anlasmazlik oluyor. klasik turk kizi ve turk erkegiyse ilgili kisiler gerginlik 100 kat artiyor. cunku bunlarin en modern gorunenin icinde bile buyuk kiskancliklar ve cekememezlikler yatar.
  • öpme, tokalaşma, uzaktan selamlaşma tercihlerinin hepsi kadının hükmündedir ve rahat bir uyku çekiniz.