şükela:  tümü | bugün
  • "duygularina engel olamazsin ama davranislarin sana baglidir."
  • sözlükçülerin ekserisinin deli yürek'teki kuşçu'yla arkadaş olduklarını anlamama sebep olmuş, mana evrenine ait özlü sözlerdir.

benim arkadaşlarım neden hiç böyle konuşmuyor diye üzmüştür. benimkiler gelirken sigara al diyorlar genellikle. ama diksiyonları düzgün. (bkz: bu da mı gol değil)
  • son gördüğünüz zaman söylediği son sözdür.

"araşırız akşam yine"

araşmadık. ne ben çevirdim numarasını ne o vazgeçişini bölebildi kelimelere.
    ertesi sabah bi ipte boynu kırık, avuçları kilitli buldular onu ev arkadaşları. öylece, "araşırız yine" der gibi. kızgınlığını sevdiğimden alttan alta iğnelediğim o kiloları da koparamamış o ipi. "ben hiç bi zaman o kadar kilolu olmadım" der gibiydi bak bu da. afferin biraz.

5 sene olmuş.

vizyona gelmesini merakla beklediğimiz o film defalarca yayınlandı tvde. en sevdiği şarkıcı yokluğuna bi kaç albüm daha sığdırdı. beraber çalışmayı planladığımız finaller de çok zordu zaten. ortalama yüksekmiş. uçup giden canının eğrisi bile mezun edemedi bizi yokluğundan.bizse hala yek. arada bi çamtepe arada bi rakı. hep ona kalkar kadehler, ona söyler münir nurettin:

"beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın
    denizler ortasında bak yelkensiz bıraktın
    öylesine yıktın ki bütün inançlarımı;
    beni sensiz bıraktın, beni sensiz bıraktın"
  • o kız sana göre değil
  • birlikte büyümüş olmasakda çok uzun yıllar arkadaşlık ettiğim bir arkadaşımla uzun süre ( bir kaç yıl ) görüşmemiştik. ben okul için başka bir şehire gittim o da çalışmak için başka yerlere. sonra benim okul bittince o da gittiği yerlerde pek mutlu olamayınca aynı şehirde karşılaştık yine. oturduk konuşuyoruz. sorulacak çok soru var fakat laf lafı açsın aşamasına gelmeyi bekliyoruz. ben sürekli soruyorum " eee n'aptın? anlat." diye. çok ısrar ettim galiba:

- neyi öğrenmek istiyorsun? insanlar için bir gemi gitti sonra da geri geldi. gitti mi? gitti. geldi mi? geldi. onlar için önemli olan bu. giderken ne oldu? demir attığında ne oldu? dönerken ne oldu? önemli olan bunlar ama bunları merak etmiyorlar.
    - gitti mi?
    +gitti.
    - döndü mü?
    +döndü...
  • bilmeden pembe pastel boyanı mı kırdım?
  • "para seni bozmamış, resmen kendin olmuşsun."
  • henuz liseye giderken evlilik hakkinda bir muhabbet gecmisti.

(bkz: sütün bol olduğu yerde inek beslenmez)

bana bunu söyleyen simdi evli, hatta neredeyse torunu olacak serefsizin.