şükela:  tümü | bugün
  • muğla'da kavga eden iki ingiliz gençtir. barda alkol almışlar. muhtemelen fazla kaçırdılar.

alkol kanama eğilimini artırıcı etki ile kazalarda ve darp gibi fiziksel travmalarda iç kanama eğilmini artırır. bu etki alınan doz ile birlikte katlanarak artar.

tabii alkolün saldırganlığa, öfke kontrol bozukluğuna ve bilinçsiz davranışlara neden olduğunu ve bu etkisi ile cannabis gibi birçok soft narkotikten açık ara daha zararlı olduğunu hatırlatmak gerek.

--- spoiler ---

marmaris'te tanışıp arkadaş olan 2 ingiliz genç, barda alkol aldıktan sonra otel girişinde bilinmeyen nedenle kavgaya tutuştu. gençlerden biri yumruk darbesiyle beyin kanaması geçirirken diğeri yurt dışı yasağıyla serbest bırakıldı.

--- spoiler ---

haber kaynağı
  • gercekten fantastik bi hareket. yani ruyanda gorsen uyaninca tovbe estagfurullah cekersin. ingilizim muglada baska bi ingilizle kavga ediyom. bi koyuyom adam pert. vay anasini yau. boombastic.
  • tipik bir ingiliz kekoluğu. avrupalı ağlıyor ingiliz turistlerin içip içip sapıtmasından.
  • beyin kanamasına sebebiyet veren bir adamın serbest bırakılması da ayrı bir tartışma konusu bu arada.
  • bu durumu kendi çıkarına kullanabilecek gençtir.

lan oğlum çıkıp " komaya soktuğum herif ingiltere adına çalışan bir ajandı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde reyize komplo kurmak için gönderilmişti, bana da yardım ve yataklık teklif etti, ben de dayanamadım ve bastım yumruğu"

üstüne bir de tüm medyanın karşısında kelime-i şahadet getirip müslüman olursan kralsın. en kötü gazilik maaşı bağlayıp üniversitelerde "kahraman" diye para karşılığı konuşmacı yaparlar. senin şerife boz dan neyin eksik?
  • adami komaya sokmus serbest birakmislar kodugum comarini.

lan daha ne yapsin amina koyayim, öldürüp parcalara ayirip yaktiktan sonra arta kalani da köpeklere mi yedirmesi lazim yatmasi icin? bu hakimler kim acaba, bu toplumda yasamiyor mu bu adamlar? nasil coluk cocuklarini bu lavuklarin arasinda dolastigi topluma korkusuzca salabiliyorlar?

sizin düzeninizi sikeyim ben.
  • adam güç taşını çalmış beyler..
  • yumrukla gelen darbeden değil, yere düştüğünde kafasını çok sert bir şekilde yere çarpmasından ötürü yoğun bakıma girmiştir genç.