şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yapmak istediğim eylem ancak benimle istediğim ülkeye gidecek arkadaşım yok.tez zamanda bulurum inş.

  (bkz: japonya)
  (bkz: güney kore)
  (bkz: taiwan)
 • tatillerin en hasıdır. hele ki çocukluk arkadaşınızla veya erkek arkadaşınızla yahut en güzeli ikisiyle aynı anda çıkıyorsanız, 7 gün çok çok az gelebilir, tadı damağınızda kalabilir. şimdiden söylemesi.
 • bazen beklediğiniz gibi olmayabilir. ben seyahat ettiğim insanların bir çoğundan ciddi derecede soğuyorum bu kişi en yakın arkadaşım olsa da. yaklaşık bir hafta ne arayıp ne de soruyorum. tüm bunların sebebi tabi ki insanları seyahatte tanımak sanırım.

  onlar da ilk hafta çok arayıp sormuyor gerçi, karşılıklı bir his olabilir swh
 • kumardır. evlilik gibi. ya daha çok seversin ulan ne eğlenceli kızmış/adammış dersin. yada seninle tatile çıkan kafama sıçıyım dersin. ben şanslılardandım amaaaa yinede kısa vadeli plan yapılıp şartlar olgunlaşırsa tatil uzatılmalı.
 • arkadaşınızın ruh hastası psikolojik sorunları olan bir manyak ve erkek delisi bir şey olduğunu anlamanızı sağlar. tabi bunlar önceden de fark edilebilen şeylerdir, önceyi destekleyici nitelikte öyle bir şaşırtır ki sizi onunla arkadaşlığınızı bitirdiğiniz zaman kendinize soracağınız tek soru ''kendi alnımı nasıl öpebilirim?'' oluyor.
 • önce tatilde, daha sonra da devamında gelişen olaylar sebebiyle altı ve on yedi senelik arkadaşlıklarınızın bitmesine sebep olur.

  insanın gerçek yüzünü gösterir. sadece bunca sene harcadığınız zamana üzülürsünüz.
 • benim gibi sevgilisiyle özel zamanlar dışında zırt pırt tatil yapmaktan hoşlanmayan fakat seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven, romantizm düşmanı, anı biriktirmeye meraklı, ilerde salt tatile gidilen kişiyi değil de tatili hatırlamama sebep olabilecek, eğlenceli, dinlendiren ve mutlu eden eylem.

  seçtiğiniz kişi çocukluk arkadaşınız ya da çok uzun yıllardır tanıdığınız, birlikte iyi/kötü gün ayrımı olmaksızın çok anı paylaştığınız, güvendiğiniz, kafa dengi olduğunuz, huyunu suyunu a’dan z’ye bildiğiniz, sizi de sizin kadar iyi bilen bir arkadaşınızsa tatilinizin tatilliğini ikiye katlama sebebidir.

  yeni tanıştığınız, bir süredir tanıdığınız, zaman zaman sorun yaşadığınız ya da fikir ve zevk ayrılıklarınızın olduğu biriyse tatilinizi zehir etmesi de mümkün olabilen durum.

  bu nedenle ilk koşul, kız ya da erkek arkadaşın sizden biri olması. sizden olandan güzellikten başka bir şey gelmez zira.

  diğer koşul, tatil için daha önce iki arkadaştan birinin bildiği bir yere tatile gitmek. birinin rehberliğine bırakılmış gezi en güzel gezidir zira.
  her ikisinin de bilmediği yerde daha çok plansızlık, her ikisinin de bildiği yerde daha az keşif oluyor çünkü.

  son koşul da, her kim varsa dönüp ucundan da sorumluluk hissettiğiniz onun/onların arıza çıkarmayacağı bir tatil planı olmalı ki her şey daha bir tadında olsun.
 • hemcins arkadaştan bahsediliyor ise; 1 (yazı ile bir) kere yaptığım ve bir daha asla yapmayacağım eylem. şimdi herkesin bildiği gibi; odayı paylaşmış olmak için hemcins arkadaşla aynı odada kalmak, biz ortadoğululara has bir eylemdir. ben de bu fikirden hiç hoşlanmasam da arkadaşıma ayıp olmasın diye ya ayrı odalarda kalalım diyemedim. 1 hafta birlikte kalıcaz. ben kadınların birbirlerine teşhircilik yapmasından hiç hoşlanmam. irrite olurum. bu benim önümde bikinisinin üstünü bağlıyor, sırtıma yağ sürer misin diyor falan. yakın da arkadaşım aslında ama biseksüel olduğundan şüphelenmeye başladım artık. en son duştayken duş jelini odada unutmuş; uzatır mısın dedi, ben bakmadan uzatacaktım kapıyı ardına kadar açıp görmediğim tek bölgesini de gösterdi öeh dedim bunun hazırlanmasını beklemeden dışarı çıktım. yani belki gerçekten biseksüeldi, belki ben cinsel yönelimler konusunda sınırsız saygılı olsam da kendim için homofobim var; bilmiyorum. bir daha asla yapmayacağım eylem. hem başta hem sonda belirttim bak.