• yapmak istediğim eylem ancak benimle istediğim ülkeye gidecek arkadaşım yok.tez zamanda bulurum inş.

(bkz: japonya)
    (bkz: güney kore)
    (bkz: taiwan)
  • tatillerin en hasıdır. hele ki çocukluk arkadaşınızla veya erkek arkadaşınızla yahut en güzeli ikisiyle aynı anda çıkıyorsanız, 7 gün çok çok az gelebilir, tadı damağınızda kalabilir. şimdiden söylemesi.
  • bazen beklediğiniz gibi olmayabilir. ben seyahat ettiğim insanların bir çoğundan ciddi derecede soğuyorum bu kişi en yakın arkadaşım olsa da. yaklaşık bir hafta ne arayıp ne de soruyorum. tüm bunların sebebi tabi ki insanları seyahatte tanımak sanırım.

onlar da ilk hafta çok arayıp sormuyor gerçi, karşılıklı bir his olabilir swh
  • her yil planlanir, bir kere baslandi mi daha durulmaz, 10 farkli grupla tatile cikmisimdir daha da cikicam sanirim, hepsi ayri bi sey katiyor. devam ettiklerim zaten karsilikli istiyor so win-win

yapin, gezin, yola cikin :)
  • kumardır. evlilik gibi. ya daha çok seversin ulan ne eğlenceli kızmış/adammış dersin. yada seninle tatile çıkan kafama sıçıyım dersin. ben şanslılardandım amaaaa yinede kısa vadeli plan yapılıp şartlar olgunlaşırsa tatil uzatılmalı.
  • arkadaşınızın ruh hastası psikolojik sorunları olan bir manyak ve erkek delisi bir şey olduğunu anlamanızı sağlar. tabi bunlar önceden de fark edilebilen şeylerdir, önceyi destekleyici nitelikte öyle bir şaşırtır ki sizi onunla arkadaşlığınızı bitirdiğiniz zaman kendinize soracağınız tek soru ''kendi alnımı nasıl öpebilirim?'' oluyor.
  • tatilin sonunda pişman olmuyorsan doğru kişiyle ve gerçek arkadaşınla tatile çıkmış oluyorsun. diğer türlü 10 yıllık arkadaşınla yolda saçma sapan bir nedenden dolayı kavga ediyorsun ve bir daha hiç görüşmüyorsun. eminim çevrenizde böyle örnek çok vardır.
  • hep istedim ama olmadı :/
  • son yurtdışı seyahatimden sonra bir daha asla yapmayacağım şeydir. insanların gerçek yüzünü ya ev arkadaşlığı ya da yol arkadaşlığı esnasında görürsünüz derler ya cidden öyleymiş.
hesabın var mı? giriş yap