şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski ismi rakı masası olan, ismini söyleyemediğimiz film'in artık söylenebilecek olan ismi.

  tanım: başrollerini ibrahim kendirci, salih bademci, sertan erkaçan ve fırat albayram’ın oynadığı dört arkadaşın ayvalık'ta, rakı masasında geçirdikleri geceyi konu alan; 25 ekim'de vizyona girecek film.

  müziklerini canım kırıka yapmış.
 • sahane insan gökhan horzum'un ilk uzun metrajli filmi. hayirli ugurlu olsun.

  fragmandan izledigimiz kadariyla bizi baya eglenceli bir film bekliyor. muziklerini kırıka'nin yapmasi da sevindirici. bekliyoruz efenim.
 • ve nihayet bu cuma günü vizyona girecek film! o beklediğimiz gün geldi*.
 • bildiğin bütün erkek ve erkeklik klişelerini içerisinde barındıran film.

  tam bir erkek anlatısı filmi.

  kimlikleri, yaptıkları işler, aileleri değişse de değişmeyen, öylece bir özmüş gibi anlatılan bir erkeklik ama bu erkeklik nasıl olmuş, neden olur bunu sorgulayan yok, bir nevi bildiğin ıssız adamı alın, leyla the band'le çarpın hah işte öyle çekmişşş, kadınların dırdırından bıkmışşş, kadınları anlamak için uğraşmamışşş ama onları çok ama çook sevmişşş ama yine de onlardan tokat yemişşş, babalarının oğulları erkeklerin filmi.

  30 yaş önemli yaş her insan için ama filmde de gördüğümüz gibi erkekler için ergenliğin bittiği, büyüdüklerini anladıkları yaş.

  bu filmde bu yaşın etkisindeki 4 erkekin bir hesap özeti gibi.

  not: filmin yan adı rakı masası ama belirtmem lazım a dostlar rakı masası sadece erkek masası değildir, kadınlar o masada sadece içilecek neden ya da sesi ile meze değildir. kadınlar da rakı içer, rakı masaları vardır.
 • http://www.dailymotion.com/…hi-usta-m-akustik_music

  edit: link ölmüş. yeni link.

  (bkz: vur kadehi ustam)

  http://www.youtube.com/watch?v=ah5adhir9c4

  --- spoiler ---

  "söndürmüşüz feneri, salaş bir balıkçıda
  rengimizi sıyırmış da gitmiş gidenimiz

  vur kadehi ustam, bu gece de sarhoşuz
  kalan sağlar bizimdir, acıdan mayhoşuz
  iki satırlık adamları musallat ettik ömrümüze
  bundandır böyle, dibe vuruşumuz."

  - milletin ağzına sıçtın. yemin ediyorum.

  --- spoiler ---
 • masaların etrafında oturma isteği uyandıran nahif film. 30' larını aşmışken hem de...artık epeyce yaşamış, biriktirdiklerinden kaçmaya başlamışken bir masada oturup birbirimize ağlasak ne güzel olurdu. da o masada oturacak olanlar, aynı şehirde bir araya gelebilecek miyiz acaba?
 • öyle bir rakı masası kurmuşlar ki, insanın ayvalık' taki o koyu, o masayı bulası geliyor. film tam bir erkek ve rakı masası muhabbetini tüm güzelliğiyle anlatıyor. bazen eksik kalıyor, bazen abartıyor ama neticede güzel düşünce. filmi izlerken ister istemez behzat ç nin 78. bölümü geldi aklıma senarist ercan mehmet erdem olsa çok daha feci bir şey çıkardı ortaya. hatta hayal bu ya masaya ekibi oturtsak..
 • ıcimizi kıyım kıyım kıyan filmdir. bir tek benim mi dikkatimi çekti bilmiyorum ama ayhan'ın filmin başında giydiği spor ayakkabı ile thomas'ı anlattığı sahnede giydiği ayakkabı aynıydı. güzel film güzel.
 • bir sahnede bitmek üzere olan rakı şisesinin diğer açıya geçince birden yarıya kadar dolduğunu gördüğümüz film. güzel filmdi ama denize rakı masası kurma fikri yeter.
 • çok fazla klişe barındıran film. ne var ki bu klişeler zaten 20-30 yaş arası türk erkeğinin 50-60 yıllık tarihinden süzülerek oluştuğu için basit değil tanıdık gelen film. oyuncu seçimi, oyunculuklar iyi, inandırıcı. sonra bir şey bırakmasa da izlerken keyifli.