şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıl itibariyle feysbuk duvarımı dolduran hadiseler bütünü. zannımca hepsi bu yıl içinde evlenir.

  benden gizli bir yarış falan mı tasarladı bunlar? diye düşünmeden edemiyor insan. (gülme efekti gelecek buraya)
 • tüm arkadaşların birer birer ölmesinden br kaç on yıl önce yaşanır. bu iki olay arasında tüm arkadaşların birer birer çocuk sahibi olması vardır. kişinin hayatı ağır viteste yaşadığına delalettir.
 • üniversitedeki daimi ve geçici ev arkadaşlarımın, mahalleden arkadaşlarımın birer birer evlenmesiyle başıma gelen yalnız başıma bekar kalma durumudur.

  evet, onlar evlendi ve zaman ayırıp gelecek kuracakları eşleri var. zamanın çoğu kendi yaşamları için, ben artık merkezde değil merkeze ne yakın ne de uzak bir yerde, kendi bekarlığımdayım.

  onlar erdi muradına biz yanaşalım bekarlığa.
 • teker teker evlenmek ile kalmayip bir de teker teker anne-baba olmaya karar vermeleri, anne-baba olmalari ile hayatinizin bir anda degismesidir. bir de siz hala doktora ogrencisi iseniz-hatta doktora birinci sinif ogrencisi iseniz- iyiden iyiye ister istemez hayatlarinizin birbirinden ayrismaya basladigini farkedersiniz, bu illa kotu bir durum demek degildir ayrica; hayatinizin evrildigini hissedersiniz, buyudugunuzu anlamanin en kolay yoludur ayrica. ayni masada eskiden dort genc kadin olarak oturunca, saatlerce sudan sebeplerle birbirimizin hayatlarini mercek altina yatirinca, geyiklerimizin dibini bulunca ve simdi o masada bize eslik eden cocuklari gorunce hayatimizin nerelerden nerelere geldigimizi gorunce "buyuduk,cok sukur" dedirtir.
 • muhtemelen ev ararken "burasi aile apartmani oyle sevgilinle yasayamazsin" diyen okuzlerle, muayeneye gittiginde "evli misin bekar mi" diye soran jinekologlarla ugrasmamak icin oluyordur. keske boyle olmasaydi. keske hepimiz evli dogsaydik da bunlari yasamasaydik. oyle yok sevgili bulamadim, berkecanla ayrildik dertleri de olmazdi. evde kalmak tarihe karisir, dogdugumuz andan itibaren refah icinde mutlu mesut yasardik. besik kertmesini yeterince yayamamisiz. birinin karisi ya da nisanlisi olmayinca o insan icin onem arz ettiginin algilanmadigi ulkede, arkadaslar evlenir, feysbukta bebek resimleri postlanir, dugunlerde kadinlar zafer kazanmiscasina buketlerini havaya kaldirirlar.

  pis.
 • (bkz: tüm arkadaşların birer birer boşanması)

  düşününce ciddi sayıda boşanmış arkadaşım da var yaw.
 • en yakın arkadaşın evlenmesine kadar giden sürecin ilk ayağı ya da ayakları. evlenerek bitseler yine iyi ama illa ki aralarına sizi de katmak amaçlı çalışmalarda bulunup işgüzarlık yaparlar. bir an önce çocuk yapıp kendi işlerine baksalar da kurtulsak.
 • zamanın hızla geçtiğinin apaçık kanıtı.
 • facebook anasayfasının söz, nişan, düğün fotograflarıyla dolmasına neden olur. asıl şaşırtansa meslek, kariyer, aile uyumu da gözetmezler, yangından mal kaçırır gibi koştururlar, üniversite daha yeni bitmişken üstelik. bir de darısı başınalı samimiyetsiz sözler uçuşur etrafta. mutlu olsunlar tabi, bu durum tüm arkadaşların birer birer boşanmasına dönüşmemesi dileğimiz. yoksa adına günlerce status yazılan, albümler kasılan, eventler hazırlanan evlilik müessesesinin; bir gecede tüm bunların kaldırılmasıyla bitiverdiğini de görüyoruz.