şükela:  tümü | bugün
  • asıl sorunun bu gerçeği unuttuğunuzda ortaya çıktığı durum. o yazılan silinen itiraflar, yazılıp silinen küfürler, sitemler.. "tey tey tey" diyerek tarifsiz bir yüz ifadesine büründüren durum.
  • ne zaman muhabbeti dönse şöyle bir dialog yaşamama sebep olan durum:

ark:sözlükteki nickin ne bakcam ne yazıyorsun?
    ndbsb: ehe ehe ne desem ben simdi bilemedim
    ark: aaa nickini saklıyor benden..söylesene yaa!
    ndbsb: höö??
    ark: amaan söylemezsen söyleme.gizli takıl tamam!

ben de hiç sesimi çıkarmıyorum.nickimi sordular söyledim, yorumlaması onlara kalmış!
  • - annene ateist olduğunu söylim mi lan hehehe
  • benim açımdan pek mümkün olmayacak durum. zira sürekli takip edildiğini düşünen insanlara benzemeye başlıyorum. sosyal paylaşım siteleri de buna hizmet ettiğinden onlardan da uzak duruyorum. arkadaşlarımla aramda geçen muahbbet en fazla şu oluyor:
    -sözlükte yazar mısın?
    -hayır, değilim. sadece okuyucuyum.

bitti, bu kadar.
  • anonimity'nin bittiği an.
  • insanın yazma iştiyakını skib bırakıyormuş, onu fark ettim. misal demin şu #25377317 entry'i yazdım, hemen mesaj attı " niye kezban diyorsun olum bizim kızlara, zamanında az mı ekmeğini yedin " diye. ibne iş yerinde oturmuş pusuda bekliyor, bir şeyler yazsın da daşşak geçeyim diye.

eskiden bol keseden sallıyordum ne güzel.. kah yurt dışı gezilerimden, kah sürekli değiştirdiğim arabalardan, bitmek tükenmek bilmeyen karı - kız hikayelerinden dem vuruyordum. kendi küçük hayal dünyamda mutlu mesut takılırken bu vicdansız geldi " nickini söylesene bi, işte canım sıkılıyor bakarım ara sıra " dedi, o gün bu gündür yazıp yazıp siliyorum entryleri.
  • zâten benimle özdeşleşmiş bir rumuz kullandığım ve kimseden de bir gizlim saklım olmadığı için başıma geldiğinde umursamadığım olay.
  • hocalarının öğrenmesinden kötü olamaz. arkadaşların bilse ne yazar ki? zaten arkadaşım dediğin adamlar seni bilen insanlar. asıl sorun hocalar. çünkü bir sınav sırasında gelip kulağına doğru eğilip; one helsing, oğlum neden benim için öyle yazdın, diye sorabilir.

ya da başka bir hocan dersten sonra, oğlum neden o kadar küfürlü yazıyorsun falan diye şakayla karışık fırçalamaya çalışabilir. falan da filan.

arkadaşlarımın hepsi de biliyor yazdığımı. özel olarak söylemedim yani, zaten facebook'ta web contact mıdır nedir orda yazıyor profil linki.