şükela:  tümü | bugün
  • yalnizligin degerinin daha cok bilindigi anlardir.
  • tüm üniversite hayatini,evini,paranı,ekmeğini paylaştığın ;yeri geldiğinde ailenden yakın hissettiğin arkadaşının sana kazık attığı andır.
  • astsubay mülakatlarına katılcağını söylemişti inşallah kazanırsın kardeşim dedim bende katılcam seneye dedikten sonra olmaz olum seni yapmazlar 98 lisin 2019da başvuramazsın vs vs diyince anlayabilirsiniz
  • zamanını verimli geçirmeyi keşfetmişsen boş gelir arkadaşlık. bekleyen bu kadar güzel kitap, film, oyun vs. varken çağımızda gereksizdir.
  • iyi günde asla ortaya çıkmaz, ne zaman ki ayağınız takılsın şöyle bir sendeleyin o zaman arkadaşlarınızı iyi gözlemleyin.

ne kadar sizin yanınızdalar, ne kadar ilgi gösteriyorlar, alelade bir insan gibi sırf dinlemiş olmak için mi dinliyorlar sizi yoksa gerçekten kafa mı yoruyorlar ya da siz iyi olun azıcık da olsa gülün diye türlü türlü şebeklikler yapıyorlar mı? daha uzar gider bu gibi sorular. cevapları bazen can sıksa da en azından kimden neyi umup ummayacağınızı bilirsiniz gelecek sefere. ona göre de iyi gün ve hergün arkadaşı diye mecburen ayırırsınız insanları, ona göre de paylaşımlarda bulunursunuz.
  • tüm çocukluğumun birlikte geçtiği en yakın arkadaşımda tecrübe ettiğim andır.hayatımın tamamında yanımdaydı bu şahıs.marmara depreminde koca koca adamlar kıyıda köşede ağlarken ben 16 yaşındaki halimle depremden 20 dakika sonra bu arkadaşın evine koşmuş,kardeşim ve babamla birlikte canımızı tehlikeye atarak bir katı çökmüş yan duran beş katlı binanın enkazından(yerin dibine giren,çöken kat bunların katıydı) bu kişinin annesini,babasını ve 10 aylık kardeşini kurtarıp,çıkarmıştık.

annem ayağı alçılı halde bu kişi ve ailesi için acıdan ağlaya ağlaya ev aramış,eşe dosta dil dökerek,kefil olarak bunlara kiralık daire bulmuştu.ama yakın zamanda ne oldu?

bu şerefsiz,kardeşimin otoparkçıların saldırısında darp edilmesinin tek şahidi olmasına rağmen ne dersek diyelim mahkemede şahit olmayı kabul etmemiş,şahit olmamasının da tek sebebi olarak otoparkçıların bingöllü olması,hemşehrisi olmasını göstermişti.hadi gelde sövme bu gavata.

edit:destek mesajları için çok teşekkür ederim.entryde bahsedilen gavata benim yerime söven arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum:)
  • çıkar söz konusu olduğunda.
  • herkesin hayat çizgisine göre yaş olarak değişse de dönem olarak genelde aynı zamanlardır. demem o ki; farklı bir yere taşınıldığı, yeni bir işe girildiği, evlenildiği, arkadaşlarınızın evlendiği süreçlerde arkadaşlığın koca bir yalan olduğu yada yanlış arkadaşlarınızın olduğu acı olarak gözlerinizi önüne serilir.
  • başınıza güzel bir olayın gelmesi, iyi bir iş bulmanız, evlenmeniz vs. vs. biz türkler olarak kötü gün dostu olmayı kederden üzüntüden beslenmeyi acımayı ağlamayı severiz. mutlu insan sevmeyiz.
  • ortamda gayet samimi gülüp eğlendikten sonra baş başa kalır kalmaz herkesin dedikodusunu yaptığını görmek. yok ya öyle değildir diye kendini kandırırken ondan başkasına bahsetmediğin bir şeyi, alakasız birinin o işini naptın diye sorması ve jetonun mecbur kalıp düşmesi anına denk gelir.