şükela:  tümü | bugün
  • en nefret ettiğim insan tipi.

arkasından bi dolu saydırıyorsun. yok öyle yok böyle yapıyor diye. ondan sonra gidip yüzüne gülüyor, o kişinin de en yakını oluyorsun. nasıl oluyor bu, insan bu kadar iki yüzlü olmamalı.

evet o insan senin arkasından konuştuğunu bilmediği için canı sayıyor seni. sen bu kadar düşme bari. kişiliksiz.
  • bizim şirkette heryer bunlardan...
  • posta koyacak yüreği yoktur
  • etraf bunlardan kaynıyor, kimse de demiyor ki "ben de öyleyim".

yahu sen de öylesin işte lanet olsun ki, sen de öylesin.
  • samimiyetsizliğinden ne yaptığını bilmeyen insandır.

bi bitmediniz dedirtir.
  • az çok herkesin olduğu insan.

benim de delicesine nefret ettiğim insanlar var bi kaşık su bulsam boğarım bile o derece. ama yüzyüze gelince yüzüne gülmesem bile arkasından saydığım şeylerin yarısını bile sayamam şartlar gereği.

hayat hepimizi biraz zorluyor buna ve zamanla yadırgamamayı öğreniyoruz.
  • kademeleri olan insan türüdür. uç noktası adinin de bayağısı, bayağının da aşağısıdır.
  • seninde yüzüne gülüyorsa kork arkadaşım. karakter dediğin göreceli bişey sonuçta!?
  • insan türünün gelebileceği en adi seviyelerdendir.
  • üniversite hayatında karşılaştığım ve bundan sonra hayatımın her yerine olabilecek adi insan türü. bizim sınıfta çok böyleleri ve bizzat biliyorum yanımda arkasında atıp tuttuğu kişilerin 1 saat sonra yüzlerine sahte sahte gülüp yanaklarına sahte öpücükler konduruyorlar. onları uzaktan izlemek benim için zevk. insanların ne kadar alçaldıklarını nasıl bir "karaktere" sahip oluklarını izleyebiliyorsun.

şimdi sen hiç mi yapmıyorsun diyeceklere, hayır yapmıyorum. böyle insanları eliyorum ki bende onlar kadar kişiliksiz olmayayım, kendime saygım kalsın.