şükela:  tümü | bugün soru sor
  • work and travel programına aracılığıyla gittiğim şirket. ciee denilen wat sponsor programı ile anlaşması olan türkiye'deki şirketlerden biridir. en azından kayıt-vize-iş bulma sürecinde bir yamuğunu görmedim.programdan sapasağlam ve para kazanmış olarak ya da eli boş götü yaş olarak dönersem editlerim bu entryi.

edit: şirket çok güvenilir her zaman her türlü soruna (program öncesi, program boyunca ve sonrası ki hala bana mail atıyorlar vergi iadeni ne zaman gelip alcaksın diye) destek ve yardımcı olmasına rağmen; wat sağlığını, rahatını ve yemek alışkanlıklarını düşünenler için pek de uygun olmayan bir kültür programıdır. daha güvenilir ve sağlıklı, daha 300-500'lü bir program için (bkz: erasmus)
  • güvenilir bir yurtdışı eğitim ve danışmanlık şirketidir. work and travel programını hakkıyla yapan sayılı şirketlerdendir. schizophrenia nickli arkadaş çok güzel özetlemiş zaten, fazla söze ne hacet.
  • gittiğim şirketlerden en ilgili ve bilgili olanı kesinlikle armada'ydı. her türlü detayı, atlamadan anlatıyorlar. sizin faydanıza olacak şeyleri mutlaka vurguluyorlar.
    ek olarak, izmir şubesine gittiğimde yeniden wat yapacak birisiyle tanıştım. o gayet memnun kalmıştı. zaten yeniden aynı şirketle gitmeye karar veriyorsa vardır bir bildiği diye düşünüyorum.
    bir sıkıntı çıkmadığı takdirde ben de bu şirketle work and travel'a başvuracağım. umarım güzel geçer ya.

edit: bu hafta vize görüşmesine gideceğim. bu zamana kadar şirketle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım. gideceğim işle ilgili her küçük detayla ilgilendiler. hatta ilk işi mekanından dolayı değiştirmek istedim ve bir hafta içinde çok daha iyisiyle geldiler.
    gerçekten wat için gözüm kapalı önerebileceğim bir şirket.
  • work and travel konusunda başarılı bir yurtdışı eğitim danışmalığı firması. ciee isimli sponsor ile çalışıyorlar ve adamlar işinin hakkını vererek programın tüm detaylarını anlatıyor. geçtiğimiz yaz ankara ofislerine kayıt olarak katıldım programa; vaad ettiklerinden, söylediklerin farklı bir tablo ile karşılaşmadım. zaten oturup çok para kazanacaksınız, müthiş eğleneceksiniz de demediler. maillere cevap vermediğim zaman, skype'tan, "ne yaptın, ne ettin, sıkıntı yok değil mi?" yazan bir danışmanım vardı. iş ile ilgili ufak tefek sıkıntılar yaşadıysam da iyi bir yaz geçirdim sayelerinde.
  • ilk entrysi 2009 da girildigini gorunce yazayim dedim, 2002 senesinde daha work and travel eziyetken ve bircok farkli firma bu ise girmeye calisirken neden bilinmez sahibine guvenip bu sirketi secmistim, o zamanlar sadece ankara ofisleri vardi ve oyle ya da boyle beni amerikaya gondermeyi basarmistilar

ustunden bu kadar zaman gecmesine ragmen halen ayakta olduklarina gore, ustune de sitelerinde gordugum kadariyla farkli sehirlerde ofisler actiklarina gore islerini iyi yapiyorlar demektir sanirim
  • work and travel programında oldukça tecrübeli olan ankara merkezli bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasıdır. ankaradaki ofislerinin yeri değişmiştir, dost kitap evinin üstündeki yeni ofislerinde hizmet vermeye devam etmektedirler.
  • work and travel programı yanısıra nerdeyse tüm dünyada staj unıverste master gonullu programlar dil okullarında da yardımcı oluyorlar danışmanları gerçekten pro. mezun olmadan önce wat yapmıştım, şimdi seçimlerden sonra yurtdışı arayışı içinde tekrar geldim nasipse bir şekilde hizmetlerinden yararlanıp yurtdışına gideceğim firmadır. böyle de bir siteleri var, ilginç.
  • metin arslan isimli bir kralı barındıran firmadır ayrıca. okuyorsan buraları selamlar olsun metin abi :)

ayrıca güvenilir bir firmadır, gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
  • work&travel’a bu acente aracılığıyla gitmeyi düşünüyorum fikir vermek isteyen arkadaşlara mesaj kutum her zaman açık