şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki linkte görülen yapıdır:

ucube

ne için yapılmıştır, kim yapmıştır, kime yaptırmıştır, kim ne kadar para kazanmıştır, ne zaman bitecektir? hakkındaki bilinmeyen sorulardır..

işin garibi soruların cevaplarını bilenler de (06melihgokcek) sessizliklerini korumaktadırlar.. bu sessizlik çok pis işlerin döndüğünün bir göstergesidir..

burdan sanat, güzellik kavramlarını iyi bilen devlet büyüklerime soruyorum.. bu yapının neresi güzeldir? bu yapı ucube değil midir? bu yapı hakkında neden bir açıklama yapılmaz? bu yapı yıkılıp da eskişehir yolundan çaldığı şerit neden geri verilmez kalan alan da neden ağaçlandırılmaz? zaten bina çöplüğü oldu söğütözü.. neden biri çıkıp da "özür dileriz elimize yüzümüze bulaştırdık, şu kadar sürede problemi şu şekilde çözeceğiz" demez? diyemez? nasıl bir gururdur bu? nasıl bir rant vardır burda allah aşkına..

edit1: biraz daha araştırdım.. aralık 2008'de durdurulmuş mahkeme tarafından, detayları henüz bulamadım..

edit2: resimde bulunan arka plandaki yapı ise mayıs 2011'de açılacak olan jw mariott, inşaatına mayıs 2008'de başlanmış.. bence özellikle gündüzleri çok çirkin bir gökdelen, gece biraz daha güzelleşiyormuş: gece

zvnde (zarar verici nitelikte dezenformasyon editi) : dezenformasyonu gidermek amaciyli baslikta konu edilen yapinin sokuldugunu belirtmek durumundayim. ama halen burada yitirilen paranin hesabini kimin soracagi ve kimin hesap verecegi konulari aciktir. ayrica hic suphem yok ki bu sokulen ucubenin yerini baska bir ucube alacaktir.
  • ankara'nın özetidir benim için.
  • gökçek bu ne

edit: link düzeltildi.
  • gereksiz demir yığınıdır. ankara'da bulunduğum esnada ne zaman önünden geçsem uzun süre seyrederim bu ucube yapıyı.
  • henüz yapı olmayı bile becerememiş demir yığınıdır. ben ankara'ya geldiğimden beri orada aynı şekilde duruyor.
  • eğer dava açılmasaydı kültür-kongre merkezi olacaktı. ancak hakkında durdurma davası açıldığı için yıllardır bu şekilde beklemekedir.

yola çok yakın olduğu için ve çukurambar bağlantısını kapattığı için eleştiri oklarının hedefinde bir inşaattır.

bu arada gökçek twitter'da bu projeleri hakkında konuşmamakta ısrarcı, saçma sapan entry'ler giriyor zira.
  • trafik saatlerinde çukurambar-samsun yolu bağlantısında iseniz çeliklerini bile sayabilirsiniz.
  • ankaradan gideli 1,5 yıl olmasına rağmen hala değişmemiş olan yapı...
  • mahkemelik olmuş yapıdır. kesin emin olmamakla beraber yapı projesinin imar izinlerine aykırı olarak yanlış yapıldığı söylenmektedir. yol alanına taştığından dolayı projesi durdurulmuştur.

(bkz: bir melih gökçek klasiği)

edit (bkz: ankara'daki ucubelere de kükreyin)