şükela:  tümü | bugün
  • derste sürekli "siz mutsuz olursanız 3 kişi mutsuz olur;anneniz,babanız,kardeşiniz" diye giriş yapan,hacettepe edebiyat fakülte koridorlarında papyonsuz gezmeyen,suratında insanı görür görmez mutlu eden tebessümü ile gelmiş geçmiş en marjinal ade hocasıdır...
  • alice harikalar diyarinda romanindan gelmis hissi veren bir hoca.
  • (bkz: son masal)
  • öğrencisi olmakla kendimi şanslı hissettiğim hocam.

müfredat ve kalıplar sıkardı onu; öğrencisinin beynini gıdıklamak, bilime özendirmek için özgün yöntemleri vardı.

bu amaçla, quantum fiziğinden absürd mizaha kadar geniş bir yelpazeden yararlanırdı.

bu aşamada, görecelilik kavramını anlatmak için kullandığı örneği hatırladığımız kadarıyla aktaralım:
    "birbirlerine zıt yönden yaklaşan iki yabancının karşılıklı 'hıyar!' diye haykırması, sözün göreceli etkisini iki katına çıkarır, kavga kaçınılmazdır. fakat aynı yönde yürüyen iki ahbabın birbirine 'hıyar' demesi, sözün 'gerilimini' sıfıra eşitler, zira 'hıyarlar' yanyana yürümektedir."
  • kendine has bir sınav tarzı olan hocadır.

1)" iletişim " (kommunikation) ile ilgili bir kitaptan ardışık 2 sayfa numarası söyler

2) bu sayfalardaki önemli 10 kelimeyi tespit et ve yaz

3) bu 10 tane içersinden en önemli 3 tanesini tespit et ve tanımla

4) bu 3 anahtar kelimeyi kullanarak 2 sayfayı özetleyen bir cümle kur

5) dersten kal

evet sınıfın yarıdan fazlası kalırdı... ama bugün baktığım zaman ezberci anlayıştan ne kadar da uzak bir sınava tabi tutarmış bizi onu anlıyorum... bu sınav yöntemi bana hayatta (iş, ev, gündeliik hayat vs) gereksiz şeylerle vakit geçirmemeyi öğretti... hızlı hareket etmem gereken durumlarda öncelik tanımam gereken işleri tespit etmeme yardımcı oldu... aslında her işte 10larca eleman mevcut ama bu işi ayakta tutan aslında 2 veya 3 elemandır.. hayat da aynı bu sınav gibi..
  • çok iyi bir göstgergebilim hocasıdır.

örnek:

"çocuklar, bu hayat "iyiler ligi" ve "kötüler ligi" arasında bitmeyen bir mücadeledir.

"iyiler ligi", "pozitif varoluş algısı"na sahip oyunculardan oluşur.
    bunlar, varoluşlarını bilim, sanat, felsefe, spor gibi yararlı işlerle uğraşarak algılar.

"kötüler ligi" ise "negatif varoluş algısı"na sahip oyunculardan oluşur.
    bunlar, varoluşlarını savaş, hırsızlık, yalan dolan gibi zart zurt işlerle uğraşarak algılar.

"kötüler ligi"nin yedek kulübesi "iyiler ligi"dir.
    "iyiler ligi"nin yedek kulübesi ise "kötüler ligi"dir."
  • dün itibariyle hayata veda etmis guzel insan, şair, yazar, hacettepe üniversitesi öğretim üyesi.

cenazesi 8 ağustos çarşamba günü öğlen namazından karşıyaka mezarlığında defnedilecektir.
  • hayatım boyunca dersinde uykuya daldığım tek insandı kendisi.

vefat etmiş, ışık içinde uyusun.
  • iyiler iyisi, eşine az rastlanacak kadar alçak gönüllü, popülerin çok uzağında nefis edebiyatıyla yaşadı ve gitti. huzur içinde uyusun.