şükela:  tümü | bugün
  • bostonda icinde sigara icilebilen yegane cafelerden biri. turklerin cay bahcesine cevirdigi kafe. asilmadiklari hatun kalmadi.
  • (bkz: bostanbul)
  • (bkz: armani)
    (bkz: armani exchange)
  • bu yaz turgutreis marina da da açılan cafe.
  • garsonlarını asgari ücretle çalıştıran ama aynı garsonların 1 milyar bahşiş topladığı high-society mekan.
  • nisantasi'ndakinin onunde holigan kavgalari edilesi yer.
  • san francisco'daki armani cafe, barindirdigi tezatlikla bir tuhaf eder icimi her onunden gectigimde. zira gunduzleri kalburustu insanlarin takildigi cok sik bir mekanken geceleri homeless'larin evi olur. bilen bilir, san francisco'daki homeless'larin genelde supermarket arabalari vardir (baska yerlerde de oyle mi bilemiyorum). gece karanligi cokunce armani cafe'nin onundeki sutunlarin arasina konuslanan bu zavalli insanlar supermarket arabalarini kendilerine siper edip orada uyurlar. ne var ki bazi geceler kokteyller falan olur bu mekanda. smokinli, dopiyesli, afili insanlar dolar iceriye. hatta iceriye sigmayip disariya tasarlar. o gecelerde o kokteyller yuzunden yataklarindan olan homeless'larin iclerinden bu insanlara nasil saydirdiklarini tahmin edebiliyorum. merak ediyorum n'apiyorlar oyle gecelerde. uzuluyorum adamlar icin kardesim, elimde degil. ben de tav oluyorum o yuzden onunden gecerken kokteylvari bir ortam gordugumde. icim burkuluyor vallahi. bu kadar ucurum olabilir bir mekanin her gunun iki farkli yarisinda agirladigi insanlar arasinda. cok carpici bir sekilde uzucu...
  • eskeza iş için mecburen gidilecekse ve mekanla ilgili bilinen tek gerçek bir götü boklu cüzdanı 1500 dolardan satan mağazasının içinde olduğuysa tedbirli davranmak adına su filan içilmesi gereken yerdir. zira kahve mönüsüne bakıp fiyatı gloria jeans'le aynı canım koymaz diye frappe istenildiğinizde karşınıza gloria jeans'deki gibi hakiki bir frape değil içine kahve tanesi damlatılmış soğuk su çıkar.
  • turkiyede sadece istanbul-nisantasi ve turgutreis-d marin de bulunan, turgutreisteki, bodrumda gidilecek en guzel yerlerden biri olan sahane bir cafe.
  • nisantasi'daki sube kapanmıs, yeni subesi istinye park'a acılıcakmıs.