şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: armani code)'un kadınlar için üretilmiş olanı. içinde portakal, zambak, bal, yasemin esansları kullanılmıştır. şişesinin tasarımı, rengi filan da kokuyu çok güzel yansıtır. kullananlar kolay kolay değiştirmez. en azından ben 7 yıldır vazgeçemedim.
  • reklamlarında önce mini anden sonra anja rubik yer almıştır. ikisinin de ayrı ayrı hastasıyım.
  • bence kışın kullanılması gereken bir kokudur. zira yazın biraz ağır kaçabilir. son derece kalıcı, tek bir tıs ile 24 saat idare edebilen, üst notasında zambak, orta notasında yasemin ve portakal olan* parfümdür.
  • nereden baksan alti yillik parfumumdur. ten uyumu saglandigi surece dort mevsim ve gece-gunduz kullanima uygundur. klasik giyime daha cok yakistirsam da spor giyimle de gideri vardir. ustte turuncgil altta yasemin daha cok hissedilir. en guzel ozelliklerinden biri les gibi alkol kokusunu uc fisla bastirabilmesidir.

mutluluk fisfisi, cirkin, embesil.
  • 2010 yılında kullandığım çiçek çiçek kokan güzel bir parfümdü. ne zaman görsem 2010 yılının ilkbaharı geliyor aklıma.
  • erkek versiyonu sürekli kullandığım parfümlerde ilk 3 arasındadır.

diğer ikisi için (bkz: tom ford vanille tobacco) (bkz: chanel bleu)
  • az önce saydım, diorundan şu an kullandığım chaneline tam 13 kez parfüm değiştirmişim. ancak kullandığım dönemde bugünkü karakterimi şekillendiren olayları yaşadığım için mi bilinmez, üzerimde etkisi en çok kalan parfüm bu oldu. siyah mor renkli cam şişe içerisindeki bir sıvı bu kadar mı hafıza tazeler, bu kadar mı buruk gelir. bitmesine rağmen 3 senedir atmaya kıyamıyorum.

(bkz: koku hafızası)
  • bir tane koku olsun, beni anlatsın, beni hatırlatsın diyince ortaya çıkan bunun cashmere olanı. oldukça sofistike ve her yere uyumlu olup bana bu kadar yakışan başka bir koku hiç olmadı.

değişim olsun diye aldığım givenchy play yüzünden baygınlık geçirmeye başlayınca değerini anladığım parfümüm. insan doğru bildiğinden şaşmamalı demek.
  • özellikle sabahları duş alıp üzerine de bunu sıkınca yolda yürürken o sabah soğuğunda, serinliğinde içime çektiğimde o kadar temiz bir kokusu var ki bayılıyorum o kokuya. dünyaya bir daha gelsem yine seni seçerdim armani code, çok güzelsin çok.