şükela:  tümü | bugün
 • bazı müzisyen kişilerin askerliklerini yaptığını ankara'daki birlik. komutan düğünlerinde veya askere moral gecelerinde kurulan orkestralarla konser veriyorlar. pop müzik, klasik müzik, ince saz gibi orkestralar var. giden acemileri club armonia'ya hoşgeldiniz diye karşılarlar. askerliğin en rahat yapılabileceği yerlerden biri belkide birincisidir.
 • arge kışlası içindedir. askerliğin en kebap olduğu yerlerden biridir. askerler hafta içi, haftasonu çarşıdadırlar. genelde orduevleri, düğünler, kokteyller,vb. yerlerde görev icra ederler. hizmet görevi dışındaki askerleri müzisyenlerden oluşur. cem yılmaz da askerliğini - ne kadar askerlik denirse- burada yapmıştır.

  ayrıca son günlerde bir star wars gazına gelmiş, çalışmalarında star wars müzüklerini icra eden, bahçeye çıktığımız zamanlarda bizi "kaçın lan dart vader geliyo" ya da "yürüyün lan, komutana isyan edelim" havasına sokan personele sahip komutanlık. hala imperial march çalıyorlar.
 • armoni mızıkasında askerlik yapmak istiyorsunuz,ya da oraya düştüğünüzü öğrendiniz, belkide acemiliğiniz bitti,ilk çarşınıza çıktınız ve ekşi sözlüğe girip armoni mızıkası hakkında bilgiler edinmek istiyorsunuz.bunun için yanıp tutuşuyorsunuz. muhterem müzisyen kardeşlerim işte size tsk armoni mızıkası komutanlığı!

  içinde iki bölüm vardır.moral ekibi ve hizmet takımı.moral ekibi askerleri ankara'da ve türkiye'nin bir çok bölgesinde konserler,moral geceleri vermek için yolculuk yaparlar.askerler çaldıkları enstrümalara göre orkestralara dağıtılırlar.bu orkestralar napoliten,pop orkestrası,halk müziği orkestrası ve sanat müziği orkestrasıdır.her orkestranın bir çalışma odası vardır ve bu odalarda sabah 9 iştimasından itibaren akşam saat 5'e kadar çalışırlar ve prova yaparlar.bunun yanı sıra dinleti piyanistleri vardır.onların odaları yoktur.onlar free takılırlar.her öğle yemeğinde biryerlere dinletiye giderler.bir müzisyenin hayatı boyunca düzenli olarak en fazla çalışabileceği ortamlardan biridir.bu açıdan nimet gibidir.tabi askerler sadece prova yapmakla kalmazlar. bunun dışında normal askerlik eğitimlerini de alırlar.mıntıkaya çıkıp gece koğuş nobetlerini tutarlar.askerlik çok da kebap değildir.askerlik gibidir.armoni mızıkası askeri görevi gereği sürekli üst düzey komutanlarla çok fazla karşı karşıya olduğu için normal bir askerden daha sıkı ve disiplinli bir eğitimden geçer.hatta göreve gittiği bir çokyerde o bölgede görev yapan komutanlardan keşke benim askerlerim sizler gibi olsaydı çocuklar gibi cümleler ve iltifatlar alır.komutanlar askerlerinin üstlerine titrerler.çok fazla roman müzisyen vardır ve bundan dolayı askerlerin muhabbetlerinde bir roman ağzı hakimdir.bir süre sonra roman olmayanlar da başkalaşıp romanlaşmaya başlamaktadırlar.iştimalarda askerler arasında, moral ekibi 40 roman 30 baro ile emir ve görüşlerinize hazırdır komtanım şeklinde espiriler dönmektedir.askerlik bitene kadar yap bakalım,yanlış anlama bilaader(bkz: odamış),yaşaaa,merak,akava,yersin kavaramı kelimeleri ağzınızdan eksik olmaz.hatta askerlik bittikten sonra da eksik olmaz.acemi birliğinden sonra cennet gibi gelir. armoni mızıkasına duhül eden yeni askerleri ordaki eski tertipler çok iyi karşılarlar.yardımlaşma ve yol gosterme askerler arasında çok yaygındır.eskiler yenilere her zaman yardımcı olur.
  hizmet takımı ise binadaki temizlik ve teknik işlerden sorumludur.armoni mızıkası askeri olarak oraya gidecekseniz hizmet takımı askerleriyle iyi geçinmeniz önerilir.çünkü mutlaka ve mutlaka bi yerde onlara muhtaç olabilirsiniz.çünkü binada herşey onların denetimi altındadır.

  kısacası bir müzisyen için güzel bir deneyimdir.hayatın ta kendisidir ve müzisyenler için bir yuva gibidir.çok şey öğretir.
 • kasklı sapık olayından sonra eski cazibesini yitirmiş özel birlik...
 • cem yılmaz'ı severler. nedenini açıklamayacağım fakat hala etkileri görünür
 • bu kadar nefesli enstrumani bir arada gormek ve dinlemek icin (bkz: odtu sanat festivali) beklenir ve sonunda cok da memnun kalinir.
 • kulağım mı kötü bilmiyorum ama icralarını çok sevdiğim gruptur. keşke spotify gibi ortamlarda eserleri olsa diye hayıflanmaktayım.