şükela:  tümü | bugün
  • son durum editi: armut.com dan defalarca durumu telafi etmek icin telefonlar aldim ve bugun zararimin karsilanacagini bildirdiler. bu durumun onlari da uzdugu ve zor durumda biraktigi ve guvenlik onlemlerini, egitimlerini artiracaklatini bildirdiler. mahkeme sureci devam edecek.

27 şubatta güvenli olsun diye temizlik hizmeti aldığım ama gelen görevli tarafından saatim ve yüzüğümün çalındığı site.

5 saatlik temizlik hizmeti satın aldım ama son saatlerde deterjandan zehirlendiği, annesinin aradığını ve çocuğunun durmadığını söyledi ben de yarım saat erken çık dedim. temizlik sırasında ben de evdeydim yani.

o çıktıktan sonra benimde çıkmam gerekiyordu ve temizlik esnasında ortalıkta kaybolmasın diye aynanın önüne koyduğum saatimi bulamadım. aradım ve satimi nereye koyduğunu sordum, bilmiyorum abla takılarının arasındadır dedi. çıkmak zorunda olduğum için detaylı bakamadım. akşam eve gelip bütün evi aradım yok. ben bulamadım bir de sen gel bak dedim. aradı ve hamile olduğunu öğrendiğini çok mutsuz olduğunu söyledi, saati bulamadığım için morali bozulmuş bir saate tenezzül etmezmiş karnındaki çocuğun üstüne milyonlarca yemin ederek bana kendimi bok gibi hissettirdi. 3 gün bekleyip aramak için gelip gelmeyeceğini sorduğumda kanaması olduğunu düşük riski olduğunu anlattı. artık burda bir gariplik olduğunu düşünüp firmaya haber vereceğimi söyledim. ben kendime güveniyorum haber ver sen dedi.

firmayı ilk bilgilendirdiğimde sanki sürekli olan bir şeymiş gibi kimse dönmedi. daha sonra mail ile hırsıklık olayı var diye bildirince aradılar ve savcılığa bildirmem gerektiğini söylediler. ama ben hala belki benim gözümden kaçıyordur belki yanlışlıkla çöpe falan atmıştır diye kızı zor durumda bırakmak istemiyorum o nedenle karakola gitme konusunda ayak sürtüyorum.

firma bu hanım kızımızı arayınca ciddiyeti anlayıp beni aradı ve bu konuyu nasıl çözücez ben gelip konuşmak istiyorum dedi. konuşularak çözülecek bir şey olmadığını zararımın ya kendisi ya firma tarafından karşılanması gerektiğini söyledim. firmanında savcılığa gitmem gerektiğini söylediğini bildirdim. pazar günü için tekrar evi beraber arama konusunda anlaştık.

pazar günü mesajıma cevap vermedi ve akşama doğru eşi aradı. gayet gevrek bir gülüşle 'bizimki bir cahillik yapmış aşağıdayım saatini getirdim' dedi. ben kulaklarıma inanamayarak nası yani almış mı dedim. evet dedi. indim aşağı aldım yüzük nerde dedim. yok. gelen saatimde çalışmıyor.

herşeyi bir kenara bıraktım, giden saat olsun yüzük olsun dedimde. ya giden insanlığa ne olacak ey sözlük...

kolyeler hediye ettim, kendini kötü hissediyor diye yarım yamalak yaptığı temizliğe rağmen erken çıkmasına izin verdim. eve gelen misafir olarak görüp hizmet ettim. burdan benim salak olduğumu çıkarıp gözümün önünde beni soydun 1 hafta boyuncada çocuğunun üstüne defalarca yeminler edip, allah korkundan, baş örtüne saygından, bir saate tenezzül etmeyeceğinden, insanın yüzünden az çok belli olacağından bahsedip bana ölen insanlığı gösterdin.

insan 22 yaşında bu kadar kötü olmamalı... 1,5 yaşındaki kızını düşünüyorum...

evet gittim karakola, şikayetçi olduğumu anlattım. herkes hata yapar emin misin dediler. nerdeyse beni suçluyorlar gibi hissettim. bu ayrı bir hikaye ama insanlığa olan inancımı çaldığı için en çok şikayetçiyim.

armut.com dan 5 saatlik temizlik diye aldığım bu hayat dersinin telafisini görmedim ama geleceğini umuyorum.

edit1: imla
    edit2: tamamini okumayanlar icin tekrar soyliyim polise gittim
    edit3: odemeyi sirket uzerinden yaptim. bugun aradilar iade edecekler sagolsunlar. soru sorup cevap almis gibi yorum yapan arkadasim o cakallik senin aklina gelmis ama benim gelmedi
  • özet: temizlikçisi saat ve yüzük çalmış. saat bozuk olarak geri gelmiş, yüzük kayıpmış. suser vah ülkem ne hale gelmiş diye isyan ediyor.

rezalet puani: 6/10
  • buralari degerlenecek pozisyon almak lazim.
  • başlık tam olmamış sanırım,
    ''armut.com dan hırsız çağırmak''
    başlığa göre bir sorun yok hırsız çağırmışsın ve de saat,yüzük çalınmış,
    keşke temizlikçi çağırsaydın ya da başlığı ona göre atsaydın,
    ''armut.com dan gelen temizlikçinin hırsız çıkması '' gibi
  • :??
  • sorumlu'nun kim olduğunu merak ettiğim hadise, site mi yoksa temizlikçi mi biraz düşündüm ancak karar veremedim. yani temizlikçi kesin tabi ancak sitenin de sorumluluğu var mı?
  • acaba bir armut.com virali olabilir mi ?
  • sevgili suserları armut zarmut gibi ilginç sitelerden buldukları ne idüğü belirsiz insanları evlerine gönül rahatlığıyla alabildikleri için tebrik ediyorum. yani sizdeki bu cesaret muazzam.

açıkcası ben telefonumu çalan kişi hakkında telefonum bulunduğu ve geri getirildiği için şikayetçi olmamıştım. ancak yıllarca her aklıma geldiğinde şikayetçi olmadığım için pişman oldum. olmadıysanız bence sonra pişman olmamak şikayetçi olun.

gerçi, polise gidip şikayetçi olduğum bi hırsızlık vakası olmuştu ama hiç geri dönüş alamadım. hatta polisler bile hırsızlara yasal olarak hiçbir şey olmadığını, imkansız ama, bir mucize olur da yakalanırsa bile aynı gün serbest bırakılacağını açık açık yüzüme söylemişlerdi.
  • armut.com gibi insanları dolandırma üzerine olan bir siteden gelecek adamın da böyle olması normaldir denen durum.
  • ben olsam adamı ve kadını mahkemelerde süründürür her yerde ifşa ederdim diyeceğim de burası türkiye, yarın bir gün kocası gelse seni vursa çok adaletli dünyanın kıskandığı devletimiz hem korumaz, iş işten geçince yakalasa ertesi gün serbest bırakır.