şükela:  tümü | bugün soru sor
  • armut şeklinde, yumuşak, puf puf, oturduğunuz zaman içine gömüldüğünüz, yıkanabilir ve acaip rahat koltuk çeşidi. genelde çocuk yuvalarında kullanılır.
  • hantal gorunumunun aksine cok cok hafif olan, rahat otesi, delinmemesi gereken yoksa odanın her tarafının pufpuf kopuk dolmasına neden olabilen koltuk cesidi.
  • en iyisini ayıların anlayacağı koltuk türü.
  • alirken dikkat edilecek husus, armut koltugunuzun altinda muhtelif delikler olmalidir [~10 kadar, 0,8-1 cm genisliginde metal cerceveli].
    bu deliklerin bulunmasi, icerideki hava sirkulasyonunu saglayip armut koltugun bir muddet sonra cokup minder haline gelmesini onler. kimilerinin 75-80 milyon olup kimilerinin de 100-120 milyon olmasinin altinda yatan neden oncelikle budur, sonra da kumasinin ozelligidir..
  • bu koltuklar aslen sekil degistiren seyler olsa da benim odamdaki oldukca sabit - ki adini da bu nedenle 'uzerinde tez yazan moyk koltuk' seklinde degistirdim. tabi onun bu fedakarliginin yani sira ben de ona uyum sagladim ve pek yakinda 'armut moyk' kivamina gelmis olacagim.
  • içindeki köpüğün eriyebileceği alırken aklıma gelmediği için kendime kızdığım neyse ki bir sürü gereksiz kağıtları içine tepmemle fıstık gibi olan koltuk.
    köpüğünde kilosu 7 ytl imiş . yuh... köpük lan bu ... bildiğin strafor
  • içerisinde çok sayıda küçük küre şeklinde strafor bulunan, dış yüzeyinde de armut şeklini oluşturacak şekilde kesilip, biçilip, dikilen deri malzemeden ibaret koltuk-minder türü. bunlarda oturmayı kimisi çok beğenir, kimisi hiç sevmez. oturduktan sonra kalkması zordur. zira yere çok yakınsınızdır ve kalkarken destek alacağınız bir yer yoktur.
  • ayak tırnaklarımı kesmek için yıllardır aradığım en rahat pozisyonu, üzerinde bulduğum koltuktur.
  • aldığımdan beri* en fazla 5 kez falan oturduğum, sadece gitar koymak için kullandığım pofuduk koltuk çeşidi.