• içindeki köpükler eriyince, çok mücadele verdim. gazete kağıdı mı tıkmadım, köpük mü ufalamadım ama olmadı olmadı. aldığım yere gittim, köpük satıyoruz 10 liraya dediler.ama o an köpük yokmuş. ben hayatımda o köpük kadar, eski sevgilimin peşinde koşmadım ki, kendisi illallah demişti benden.

aldığım dükkanın tuzu kuru. iyi bir semtten geçerken, cadde üzerindeki dükkandan aldım. çocuğum isteyince kıramadım onu. bir küllüğe 50 lira veren müşterileri var. kandırdılar lan beni. getirmediler köpüğümü. bugün yarın diye oyaladılar. yaz aylarında cumartesi bile kapatan dükkan. paraya ihtiyaçları yok. 3 taksitle yenisini aldım mecburen. onun köpüğü de eriyecek. zor günler bekliyor bizi.
  • ayak tırnaklarımı kesmek için yıllardır aradığım en rahat pozisyonu, üzerinde bulduğum koltuktur.
  • -abi mesleğin ne?

+armut koltukçusuyum.

ne bilim bence biraz üzücü.
  • alirken dikkat edilecek husus, armut koltugunuzun altinda muhtelif delikler olmalidir [~10 kadar, 0,8-1 cm genisliginde metal cerceveli].
    bu deliklerin bulunmasi, icerideki hava sirkulasyonunu saglayip armut koltugun bir muddet sonra cokup minder haline gelmesini onler. kimilerinin 75-80 milyon olup kimilerinin de 100-120 milyon olmasinin altinda yatan neden oncelikle budur, sonra da kumasinin ozelligidir..
  • çocukluğumdan beridir çok özenirim lan bu koltuğa.fight club felsefesinin bende dokunamadığı nadir eşyalardandır.ne telefonuma ne olmayan arabama ne giydiğim kıyafetlere hiç bir aiditiyet beslemiyorum ama o hatırlanmayacak kadar küçük çocuk yaşlarımdayken bu koltuğu ilk gördüğüm anda büyülenmiştim.inanılmaz rahat ve benim gibi keyif pezevengi bir herif için icat edilmiş bir zerzevattı.acayip burjuva bir görünümü vardı çünkü ne misafir oturması için alınırdı ne de evin herhangi bir köşesine estetik olarak koyabileceğiniz bir nesneydi.bireyin tatminsel çıkarına yönelik üretilmişti.eminim ki bunu bulan adam da keyfinden bulmuştur. o zamanlar param yoktu babamdan böyle ailemize lüks kaçacak bir nesneyi istemeye de yüzüm yoktu.zaten ben aklım ermeye başladığından beridir babamdan bir şey isteyememişimdir.hala da isteyemem.istediğim tek şey yine beni büyüleyen sedona 720 marka bisikletimdir.fakat bu armut koltuk denen lanet olasıca güzellik bütün keyif alacağım eylemlerin zevkini katlayarak arttıracaktı.üzerinde acayip ve biçimsiz şekillere girerek kitap okuyabileceğim,istediğim köşeye çekip film izleyebileceğim,gerim gerim gerinerek discmanımla müzik dinleyebileceğim bir nesneydi.insan bir nesneye aşık olur mu oluyor işte ilk nesnel aşkı bunla yaşamıştım ben hem de ilk görüşte aşk.bugün bir koltuğu alacak param var çok şükür amma yeni evimde yalnız başıma yaşadığım hayal ettiğim dizanyla dayayıp döşeyeceğim evimde,benim emeğimle alınmış tüm nesneler gibi bunu da o salona o odaya yeni evimde koymayı hayal ediyordum. olmadı sözlük iş bulamadık para kazanamadık ankara'da oturduğumuz semtten kaçamadık,baba evinde 9 metrekarelik odamızdan dışarı çıkamadı hayallerimiz.armut koltuk da hayvan aşkının vücut bulmuş hali olan köpek sevdamla birlikte mahzende diğer hayallerle beraber tozlanmaya mahkum halde bekliyor.

aylar sonra gelen edit: ne badireler ne umutsuzluklar ardindan su an kirmizi armut koltugumun icerisinde, ses sistemimden calan pink floyd esliginde, delongi kahve makinemden pisen guatemala kahvemi icerken kucagimda laptopla oturuyorum yillar sonra.
  • ankara siteler'de imalat yapan brg minder isimli firmanın internet sitesi üzerinden alınmaması gereken koltuk.
  • armut şeklinde, yumuşak, puf puf, oturduğunuz zaman içine gömüldüğünüz, yıkanabilir ve acaip rahat koltuk çeşidi. genelde çocuk yuvalarında kullanılır.
  • hantal gorunumunun aksine cok cok hafif olan, rahat otesi, delinmemesi gereken yoksa odanın her tarafının pufpuf kopuk dolmasına neden olabilen koltuk cesidi.
  • en iyisini ayıların anlayacağı koltuk türü.
hesabın var mı? giriş yap