şükela:  tümü | bugün
  • habipleri arnavutköye bağlayan yolda cumartesi günü meydana gelmiş olan kazadır. kaza neticesinde gencecik bir kız hayata gözlerini yummuştur.

başlık kaza özelinde açıldı ama bu başlı başına kamyon terörü.

hepsi lüks semtte oturan ekşiciler pek bilmez belki ama biraz daha orta ve alt tabakaya hitap eden semtlerde bu terör çok yaygın durumda.
    mahalle aralarından son sürat geçen mi dersiniz sol şeride girip 120 130 gibi hızlarla giden mi dersiniz damperindeki hafriyatı sağa sola döküp kaçan mı dersiniz ne ararsanız var bunlarda.

ben kazanın olduğu yerden bir iki saat önce geçtim. haftanın altı günü kullanırım o yolu her gün en az bir kez kamyoncuların yaptıkları kural ihlallerini görürüm. bu ihmallerden biri bu kez can aldı. hemde 17 yaşında gencecik bir kızın canını.

olay özelinde konuşmak gerekirse kızın yaptığı doğru değil. ve bu hata ne yazıkki canına mal oldu. fakat orda o hızla giden kamyon suçludur.
    zaten linkteki videoyu izlerseniz kamyonun kıza çarptıktan sonra direksiyonu kırıp karşı şeride geçtiğini görürsünüz. belki zamanında farkedip durmaya çalışsa yada ani bi manevra yapsa kız kurtulabilirdi. ama şöför vurunca farketti sanırım.

devlet trafikte en ufak kural ihlali yapan kişilere özellikle bu hafriyat kamyonu ve sarı minibüslere çok ağır ceza verip yaptırımlar uygulamalı. yoksa daha çok böyle haberler görürüz.

kaynak (bkz: http://www.eminhaber.org/…onu-dehseti-kamerada.html)

okuduğunu anlamayan ağır mallar için edit;
    ben kimseye 'ekşici piç' demedim.
    ekşici yazınca bi anda 'piç' kelimesini sonuna ekleyen kişinin sanırım bu kelime ile alakalı ya bi hatırası ya bi sıkıntısı vardır.

edit2; adam özelden mesaj atmış o zaman siktir git fakirlerin sözlüğünde yaz diye.

şimdi bu arkadaşa bilale anlatır gibi anlatalım.

bak güzel kardeşim ben kimseye hakaret etmedim yada piç demedim. önce bunu kafana bi sok. dediğim sadece 'hepsi lüks semtte yaşayan ekşiciler' idi. bununda sebebi yukarıda geçen olay ile alakalı gerekli tepkinin verilmesini sağlamak adına ekşici kardeşlerime hafif bir sitemdi.
  • "hepsi lüks semtte oturan ekşiciler pek bilmez"den sonrasını okumadığım durum. la gerzek, gel benim oturduğum yere de nasıl bir lüks yerde oturuyormuşum gör! ayrıca ekşide yazan herkes ekşicidir zaten. bize hakaret ettiğinden ayrı bi de kendine piç diyorsun. annene niye iftira atıyorsun mal. ha belki gerçekten piçsin ama o yine de senin annen.
  • 50-100 metre yürümemek için hayatını riske eden genç bir insan ve bodoslama giden, adeta mesleğinin tanımını yerine getiren bir kamyoncu içeren olay. ülkece hepimizin vakti çok kıymetli. öyle kıymetli ki, o kız oradan değil de üst geçitten, ne bileyim yaya geçidinden geçse akşam katılacağı nato toplantısına gecikecekti. kamyoncu deseniz zaten gündüz kamyonculuk, akşam da cern'de hadron çarpıştırıcılığı yaptığından eminim. muhtemelen hafriyatını döküp isviçre'ye yetişecekti.
  • akp'li yorumları:
    "
    - abi allah rahmet eylesin çok gençmiş de bu kamyonlar da üçüncü köprü yollarıyla üçüncü havaalanı için çalışıyor. bütün dünyada oluyor bu kazalar abi.
    - aynem kardeşim. zaten imanlı gittiyse direk şehit mertebesine geçecek, anasına babasına şefaat edecek hep.
    -tabi abi sonuçta akp'nin bekaası için bunlar yapılacak. adamlar gece gündüz çalı(şı)yor.
    -selamun aleykum abim.
    -a.s. kardeşim. "