şükela:  tümü | bugün
 • eidur gudjohnsen'in babasi, izlanda milli takiminin eski futbolcusu. ayrica 17 temmuz 1991 izlanda türkiye macinda milli takimimiza 4 gol atmayi basarmistir.
 • 1996 yılında izlanda milli takımının estonya ile oynadığı maçta sahayı terkettiğinde yerine giren oyuncu, 17 yaşındaki oğlu eidur gudjohnsen'di.
 • anderlecht'in tarihinde önemli yeri vardır aynı zamanda.
 • oğlu eidur gudjohnsen'den 18 yaş büyüktür.
 • oğlu ile aynı resmi maçta oynaması başlı başına ilginç bir olaydır ancak büyük bir talihsizlik eseri dünya tarihine daha fantastik bir şekilde geçmeyi başaramamıştır.

  oğlu eidur'un kendisinin yerine dahil olduğu maçta aslında birlikte oynayacaklar ve tarihe geçeceklerdi milli formayla aynı anda sahada bulunan ilk baba-oğul olarak. ancak eidur babasıyla birlikte ülkesinin milli takımında oynamak için kenarda hazırlıklarını sürdürürken tabela kalkar ve oyundan çıkan isim arnor olur..

  estonya'nın başkenti tallin'deki bu maçtan sonra neden baba-oğulun bir arada oynamadıkları konusu bir tartışmayı beraberinde getirir ve öğrenilir ki ismini bilmediğim dönemin federasyon başkanı baba-oğulun deplasmanda değil izlanda'da bir maçta aynı anda oynamalarını ister ve teknik direktöre talimat verir bu yüzden estonya'da oyundan çıkan arnor olur, yerine giren de eidur.. ancak şans mı dersiniz kader mi bilemem de bunlardan biri izlanda federasyon başkanını göt eder, zira ayağı kırılan eidur 19 yaşına dek milli formadan uzak kalır, baba arnor da bu arada ununu eleyip eleğini çoktan asmış olduğu için bu ikili bir daha birlikte oynama şansına erişemez..

  ancak ne olursa olsun, neticede aynı anda sahada olamasalar da milli takımda aynı maçta oynamayı başarmış tek baba-oğul ikilisidir arnor ve eidur gudjohnsen..

hesabın var mı? giriş yap