• uzun adam, neşeli adam, lise arkadaşım, beraber büyüdüğüm güzel kardeşim 28 haziran 2016 tarihinde havalimanındaki patlamada vefat etti. fight clup filminde bi sahne vardı üyelerinden biri öldüğünde aralarından aptal bi adam artık onun bi ismi var ölünce artık onu ismiyle anıcaz diye hep birlikte onun ismini bağırmışlardı. artık kardeşimin ismi arrangements değil eymen. 15 yaşında tanıdığım, 10 sene boyunca makara muhabbet, kahkaha ile beraber büyüdüğüm kardeşimi ellerimle kefene sardım, üzerine bezden kuşak bağladım, ellerimle tabutun içine koydum, ellerimle mezara indirdim, yine o ellerle üzerine toprak attım. bizim hesabımıza göre 40'lı yaşlarda paket olucaktık ikimizde, emindik çok yaşamıyacağımıza hatta ben derdim "boktan bi şekilde ölücem eymen haberin olsun" diye. ama eymen oyun bozanlık yaptı beni beklemedi, o oyun bozansa ben de bozarım 40'ı bulmadan ben de yanına gelicem. toprağın bol, mekanın cennet olsun güzel kardeşim.
  • cennet mekan olsun. ailesine , arkadaşlarına, sevenlerine sabırlar dilerim.

teröre en yakın arkadaşını kurban vermiş birisi olarak biliyorumki acınız dinmeyecek, öfkeniz azalmayacak.. ama yanınızdayım, acınızı anlıyor ve paylaşıyorum .
  • yanlış zamanda yanlış yerdeymişiz arrangements kardeşimle.. ben şanslıydım. allah ailesine, sevenlerine sabır versin.. genç yaşta, bu bok çukuru ülkenin hatalarının bedelini ödedi o da... ne uğruna?
  • sanal ortamın en zor durumu bu sanırım. hiç bilmediğin, görmediğin bir insanı çok iyi tanıyabilir ve ölümüyle kahrolabilirsin.

artık o kadar sık yaşanır oldu ki bu üzüntüler, mutlaka çevresinde bir patlamada hayatını kaybetmiş yakınları olan insanlarla karşılaşıyorum artık. bir ekşisözlük yazarı olarak benim de bir tanıdığım var maalesef. mekanın cennet olsun.

dilerim bu son olur.
  • #58980908 no'lu entry'sini gözlerim dolarak okuduğum yazar.

#56086278 entry'sini okuyuncaysa yüzümde buruk bi' gülümseme... kendisini patlatınca "memeleri yeni tomurcuklanmış kız çocuklarına kavuşacağını" sanan ilkel insanımsılar böyle naif insanları katlediyor işte.
  • aşırı seksi yazar. kaslı maslı bişey. uu beybi.
  • konuşcak bir şey yok, aslan gibi bi abimizmiş. ne kadar değerli olduğu entrylerinden belli oluyor. hiç alakası olmadığı ortadoğunun sikko politikaları yüzünden vahşilerce öldürülmüş genç bir adam, bu bok çukurundan nefret etmem için bir sebep daha sağladı. internetin en büyük dezavantajlarından biri de bu herhalde, hiç tanımadığın biri bile olsa sadece sözlük cemaatinden diye üzülebiliyosun.
  • sözlük yazarı olduğunu henüz öğrendim, zaten orada hayatını kaybedenler günlerdir aklımdan çıkmıyor, bir de yazdıklarına bakınca acım katmerlendi resmen. daha yolun başında, pek birşey yaşayamadan yaşama hakkı hunharca elinden alınmış bir genç. ama hayal kurmuş o da bizim gibi, benim gibi, geleceği için, seveceği kadın ve sahip olacağı çocukları için.. ne desek boş, en güzeli eymen'i gittiği yerde ailesinden zamansız ayrılmak zorunda kalmış çocuklara baba olarak hayal etmek, mekanın cennettir inşallah eymen, bu dünyanın bu hale gelmesinde bizim de payımız vardır elbet, affet bizi..
  • ulan öldürdüler bizi bu pezevenkler
    bir tek günümüz geçmiyor ahsız ofsuz
    bir tek günümüz geçmiyor borçsuz harçsız
    bir tek günümüz be yahu, bir tek günümüz oh diyesi
    ulan öldürdüler bizi bu pezevenkler
    yahu kimin bu topraklar
    yahu kimin bu denizler
    bu ormanlar bu tirenler bu gemiler uçaklar
    bu madenler kimin yahu?
    kıydılar alımıza morumuza bu pezevenkler
    kıydılar yazımıza baharımıza
    işimiz gücümüz mayın taramak