şükela:  tümü | bugün
  • pazen dona benzeyen suratı, misafir koltuğu ebatı hasebiyle ziyagillerin bir çiftlik evine kapattıklarını düşündüğüm aşk-ı memnu halası. işte arada bir ziyaretine gidiyorlar, dolapta, kilerde ne varsa sömürüyorlar bir güzel. biraz konuşturuyorlar, ama zinhar iplemiyorlar ne dediğini (zaten mürekkep yalamış munis bir at nasıl konuşursa, o da öyle konuşuyor; kim niye iplesin ki?). sonra, ednan'ın ofisine yahut yalı salonuna gelip akıl hocalığı niyetine diyaframdan "hööö" filan yapmasına da izin veriyorlar, o da bir "höö? gittö möö?" vs. yapıp dönüyor tımarlıkhanesine kaşağılanmaya.
    ----
    bir şeye daha dikkatinizi çekmek isterim edit'i: nazarımdan kaçmışsa bilemem de, asla, değil yemeğe, çaya bile davet edilmiyor kendisi. post-zıkkımlanma aşamasına denk geliyor ziyaretleri genelde. "aman şimdi bu bizi de yer mazaallah" diyorlar zaar.
  • saç modeli olsun, bastım mı köşk çatırdatırım havası olsun, yüzündeki değişmez ifade olsun martin luther'e ikizi kadar benzemekte olan hala: arsen martin

en çok, eve biri geldiğinde, biri nişanlandığında, biri öldüğünde, biri seks yaptığında verdiği fiks tepkisi olan ellerinin ucunu birleştirip "ahhhh"(a sesi a-e arası çıkarılacak) koyvermesine hastayım. nihal'deki genetik eblehliğin kaynağı işte bu haladır. ben çok korkuyorum her an "yarrrr-rrrrrrdır mevlammm suu" diyecek gibi konuşuyor kadın.

behlül biliyor musun, kız halaya?
  • (bkz: arsene lupin)
  • güzide ziyagil ailesinin hitap şekliyle aynı zamanda arsen sultan olarak da bilinir kendisi.
  • karakterin çizilmesinde semahat arsel'in rol model alındığını düşünüyorum. saç şekilleri bile aynıydı.
  • ziyagillerin o anlaşılmaz erdeminden bir şekilde kendini kurtarmış ağır abla.
    gençliğinde de atlara düşkün olduğu söyleniyor.
  • bir ayar makinesi, bir üslup abidesi, bir asalet timsalidir arsen sultan.

gerektiği yerde gerektiği kadar konuşması, haddini ve yerini bilmesiyle ailenin hem içinde hem de dışındadır. onca zenginlik mal mülk içinde yalnız bi hayat işte. arsen sultan'ın özel hayatını merak etmişimdir hep. bu kadın neden evlenmedi aga? hiç aşık olmadı mı? ne bileyim az ucundan gireydiniz bu konuya iyiydi yani.
  • ne güzel esiyordur şimdi çiftliği. püfür püfür...