şükela:  tümü | bugün
  • 106 metre derinliğiyle dünyanın en derin metro istasyonu. kiev'de bulunmaktadır. link
  • sırf dünyanın en derin metro istasyonu olduğu için işim olmadığı halde ziyaret ettiğim yer. bu durakta inip de gidebileceğiniz en muazzam yer bana göre şurasıdır ki kendisinden şurada bahsetmiştim.

istasyon çok derin ama iki farklı yürüyen merdiven var, o yüzden öyle 5-6 dakika süren bir merdiven yolculuğu olmuyor. hatta çok dikkatli değilseniz, "aaa ne kadar derinmiş burası" demeyebilirsiniz bile. istasyonun diğerlerinden hiçbir farkı yok. istasyonun çıktığı yerde de görmeye değer pek bir halt yok zaten, pek turistik bir yer sayılmaz. kötü değil tamam ama görülebilecek bir sürü istasyon & yer varken şahsen arsenalna'yı tercih etmezdim.

ben böyle merdivende bağdaş kurup 10-12 dakika boyunca derinlere ineceğimi düşünüyordum, sanırım o yüzden biraz üzüldüm. halbuki hiçbir şey yok yahu. her şey aynı. insan bi' renklendirir, "dünyanın en derin istasyonu" diye reklamını yapar, bi' hareket ve özellik kazandırır mekana. hiiiiç amk nerdeee.
  • sviatoshynsko-brovarska hattında hizmet veren, dünyanın en derin istasyonu. 106 metre ile rekor, ukrayna'da.