şükela:  tümü | bugün
  • arsin.. trabzonun bir ilçesi..
  • trabzon'da bulunan en buyuk organize sanayi bolgesi buradadir. bunyesinde gazete fabrikalari, makina fabrikalari, sogutma tesisleri, silah fabrikalari, findik fabrikalari gibi bircok tesis barindirir. ulke genelinde adi pek bilindik bir ilcedir. bunun sebepleri arasinda alaattin cakici'nin memleketi olmasi gosterilebilir.
  • trabzon da her ilce vatandaslarinin bir lakabi vardir, arsinlilerin ki ise akreptir. hikayesi ise söyle: arsinli ile akrebi ayni odaya koymuslar, arsinli akrebi zehirlemis. dogrumu bilmiyorum, ben milletin yalancisiyim valla..
  • memleketim ve aynı zamanda okul sebebiyle iki yıldır ikamet ettiğim küçük ve güzel trabzon ilçesi.
    konum olarak yomra ve araklı arasında,trabzon merkeze 15 km uzaklıktadır.yakın zamana kadar adeta üvey evlat muamelesi görmüştür arsin. diğer ilçeleri gezdiğinizde bunu hemen anlarsınız zaten ama son yıllarda büyük bir hızla gelişmiş ve dikkat çeken yerlerden olmuştur sahil şeridinde. yakından takip ettiğim ve hali hazırda devam etmekte olan projeler başarıyla sona erdiğinde dahada güzel bir hal alacaktır ilçemiz.
    yolunuz düşerse trabzon tarafından girişindeki koç kasapta köfte, emniyet müdürlüğünün yanındaki fırında peynirli yemeyi ya da yasin fındığın üstünde oturan bana uğramayı ihmal etmeyiniz :)

ayrıca tarihi santa harabelerine giden yolda bu güzel ilçeden geçer.
  • merkezden daha ziyade köyleri ile nam salmıştır lakin o eski hali devam ediyor mu ? özlediğime göre ''hayır''...
  • (ash3) bileşiğinin adıdır aynı zamanda.
  • sehir girisindeki tabelaya gore 2012 yili itibariyle merkez nufusu 13.500'dur..
  • "çakıcı başkan, arsinspor şampiyon" sloganıyla yürek burkmuş ilçemizdir. (bkz: alaattin çakıcı)
  • yerel halk bu kazanın ismini "arsen" olarak telaffuz eder.

eskiden yomra ile tek bir ilçe olarak durana adıyla anılırdı. yanbolu deresi ve bu dere vadisindeki köylerinin nüfusu ilçe nüfusundan fazladır.