şükela:  tümü | bugün
 • maalesef şehit olmuş subayımız. allah rahmet eylesin.

  uyumayın artık ya.
 • haberlerde şehit olduğu belirtilen binbaşı.

  allah rahmet eylesin.
 • haberi az önce televizyonda duydum şehit olduğu haberini, şu fotoğrafa uzun uzun baktım, gezi'de ethem sarısülük ve ali ismail korkmaz'ın öldürüldüğü yere de böyle uzun uzun bakmıştım. işte tam da bu biçimde, böyle karanlık sokaklarda, bir başımıza ve bizim yaratmadığımız savaşlar içinde kalleşçe öldürülüyoruz. allah rahmet eylesin.

  gelen mesaj üzerine edit: fotoğraf haberin fotoğrafıdır, arslan kulaksız'ın pusuya düşürüldüğü yerdir.
 • açılım sürecinin son kurbanı olmuştur. teröristle müzakere ediyoruz diye, mücadeleyi bırakan siyasal iradenin bu noktaya gelinmesinde sorumluluğu büyüktür. son 13 yılda ülkenin geldiği durum budur. ülkenin içinde teröristler ellerini kollarını sallayarak eylem yapabiliyor, üstelik 90'lı yılların aksine kırsalda değil kent merkezlerinde eylem yapmaya başladılar. bu gidiş hayra alamet değil.
 • artık vurulsun, kiyasalın gözüne gözüne diyeceğim başlık. sabrın az muhterem olduğu dakikalardayız. vatandaşının tırnağına zarar gelse, yakın heryeri diyecek devlet büyüklerine ihtiyaç var.
 • insanın içinden lanet edesi geliyo ama susuyorsun. kana kan ile mi cevap vermek gerekiyor yoksa kurşun atana çiçek mi atmak gerekiyor. allah rahmet eylesin. allah buyuktür. bunu yapanların, yaptıranların yanına kalmaz inşallah.
 • pkk'nın, kandil'e yapılan hava saldırılarında öldürülen muşlu şervan varto'nun intikamı olarak duyurduğu saldırı.

  sabah akşam övgüler düzdükleriniz binbaşını bile koruyamıyor. bu savaş sadece yoksul insanlara ölüm getirecek, parababaları, yasadışı yollardan zengin olanlar servetlerine servet katacak. silahlar sussun, savaş büyümeden önlensin.

  bu savaş reza zarrab ve onun kankası malum şahıs için yapılıyor. zerrab boğazdaki yalısında, malum şahıs sarayında gününü gün ederken, güneydoğu ve doğu anadolu'da cehennemi yaşıyor insanlar. barış talebi aklı başında herkesin sahip çıkması gereken bir talep.

  pkk saldırıları, devlet tutuklamaları ve bombardımanı durdursun.
 • nur içinde yatsın, kahpece bir saldırıda şehit olmuş binbaşımız.

  binbaşı evet. bayağı komutan yani. hedef büyüttü kahpeler. artık masum ana kuzuları değil komuta kademesi de hedefte. cevabı sert olmalı. o karayılanı götünden sikmelisiniz. net.

  bak orospu çocuğu tatlı su solcusu ben son seçimde başkan yaptırmayalım diye hdp'ye oy verdim yine veririm ama bir yol ayrımının vakti geldi. hdp kürtlerin meşru partisi olup organik yada organik olmayan tüm bağlarını koparacak pkk-ypg ile. açılım falan hiç inanmamış, hiç desteklememiştim zaten. akpnin yalanıydı başından beri.

  o başkan olmasın, pkk bitsin, barış ve huzur gelsin, ortadoğu halkları huzur bulsun istiyorum. anasını sikim teröre destek veren herkesin. devlet bazında destek verenlerde dahil. umarım doğru anlaşılmışımdır.
 • bu adam benim komutanımdı lan... rize'de merkez bölüğünün komutanıydı 2013 yılında...

  rize'ye yeni düşmüşüz, 2. günde dediler ki koşacaksınız... "ulan 115 kilo adamım, nasıl koşarım" diyordum kendi kendime.

  koşuya başladık, daha yeni askeriz ya, bizim tempo düştü... arkamızdan sürekli bağırıyor ama, böyle bir bağırma yok. bütün rize dinliyor.

  en son öyle bir bağırdı ki, kendimizi kaybettik. "ulan siz jandarmasınız, sizin asayişi sağlamanız lazım! şu halinize bakın lan koca götlüler! sizi gören hırsızın ev soyası gelir! sizi gören katilin adam vurası gelir! sizi gören teröristin pusu kurası gelir! kaldırın lan götünüzü koca götlüler!" diye bağırdı.

  kendime geldiğimde, hayatında 2 kilometreyi aralıksız koşmamış olan ben, 8 kilometre koştuğumu fark etmiştim. bu adamdan önce 116 kilo hımbıl adamın tekiydim. bu adamın bize ettiği laflar, bizi adam etmek için harcadığı çabayla askerden 102 kilo döndüm. askere gittiğimde şınav nedir bilmezdim, bu adam hayatıma girdikten sonra 32 şınav çekebiliyordum.

  askerde ayağımı kırdım, 11 gün hastanede yattım ameliyat oldum. istisnasız her gün hastanede ziyaretime geldi. "sen önce vatanın, sonra bizim evladımızsın, bir şey lazım olursa hiç çekinme ara" demişti.

  çok kızardık kendisine; bizi sürekli fırçalıyor, sürekli spor yaptırıyor diye... ama adam haklıymış. adam sırf biz ölmeyelim diye çabalıyormuş... ona layık askerler olamamışız.

  jandarma çavuş mert gülbay istanbul! mekanın cennet olsun komutanım!

  ertesi gün editi:

  bugün işyerinde arkadaşlar haber verdi "senin yazın haber sitelerinde dolaşıyor" diye.
  yalan yok, bunu yazma amacım, aslında arslan komutanımın ne kadar iyi bir adam olduğunu ve ülkenin nasıl bir adamı kaybettiğini göstermekti.

  onlarca da mesaj aldım ve üzülerek söylüyorum ki neredeyse hepsinde "ağlattın bizi" mesajı vardı. keşke bu olay olmasaydı, keşke ben bunları yazmasaydım, keşke sizler ağlamasaydınız.

  paylaşan, favorilerine ekleyen, beğenen herkese, internet sitelerine ekleyen bütün haber sayfalarına, arslan komutanın nasıl iyi bir adam ve nasıl sağlam bir asker olduğunu anlamış herkese saygılarımla...
 • ulan ne yazsam boş ne yazsam yetersiz. allah düşmanın bile şereflisini, delikanlısını nasip etsin.anasının entarileriyle koşturan kancıklar ordusundan da bu beklenir. mekanın cennet olsun komutanım.