şükela:  tümü | bugün
 • bursa 4. sulh ceza hakimliği'nin barla otelcilik hafriyat inşaat tahhüt yapı malzemeleri otomotiv sanayi ve ticaret ltd. şti. 'nin talebi üzerine verdiği 29.11.2017 tarih ve 2017/6657 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • 29 kasım modlog kayıtlarına göre 85 entry silinmiş, bunca zaman kimsenin dikkatini çekmemiş.
  konakta sarışın bir avukat yoksa demek...
 • taciz rezaletinin onaylanması anlamına gelen bir mahkeme kararı. bu ülkede taciz edilen de suçlu da siz olursunuz...

  tripadvisora yazmak lazım.
 • merak ettigim ama internette bulamadıgım rezalettir. demek ki akıllı bir firma bu konak. her yerden sildirmiş olayları. ama trip advisor'dan nasıl sildirecek merak ediyorum.

  tanım: rezalet mi bilmedigim olaydır ama ates olmayan yerden duman cıkmaz
 • bursa 2. sulh ceza hakimliği'nin 2017/7461 d. iş sayılı kararı uyarınca gönderilen tekzip metni aşağıdaki gibidir:

  "açıklamalar:

  imtiyaz sahibi olduğunuz https://eksisozluk.com/ ve https://seyler.eksisozluk.com/ adlı internet sitesinde yayınlanan mesnetsiz ve asılsız haber üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti hasıl olmuştur.

  1- müvekkil şirketin sahip olduğu ‘’inebey cad. tahtakale mh. n:48 merkez/bursa’’ adresinde bulunan ‘’arslanlar konağı hotel’’ işletmesiyle ilgili olarak, 16/11/2017 tarihinde ‘’ekşi sözlük’’ isimli internet sitenizde ‘’arslanlar konağı taciz rezaleti’’ başlığı altında:

  ‘’mevzubahis butik otel bursa merkez bölgesinde faaliyet göstermektedir. karınızla kızınızla gidiyorsanız özellikle uzak durmanızı tavsiye ediyorum. çünkü personeli sistemden isimlerini öğrenip alkollü gecelerinde taciz mesajları atabilirler. bunun üzerine sahibi/işletmecisi olan kişiye durumu aktarıp işten atılmasını talep ettiğinizde, aksi halde yasal yollara başvuracağınızı, sosyal medyada durumu anlatacağınız belirttiğinizde ve kendisinin işten atılıp atılmadığını kontrol edeceğinizi söylediğinizde sizi tehdit edebilirler. kontrol etmek için oraya adım atarsanız kafanıza sıkacaklarını söyleyebilirler. yani neresinden tutsanız elinizde kalır. nereye şikayet edilir ne yapılır bilmiyorum ama internet unutmaz böyle şeyleri. google da her aradığınızda tacizci otel olarak hatırlanacak. başlangıç olarak bu yeterlidir’’ şeklinde asılsız ve mesnetsiz bir yazı yayımlanmıştır.

  yayımlanan yayın üzerine takipçiler tarafından direkt olarak müvekkilimin işletmesine yönelik hakaret içerikli yüzlerce yorum yapılmış; müvekkilin ve sahibi olduğu otelin ticari itibarı ciddi anlamda zedelenmiştir.

  yayımdan haberdar olunduğunda sitenizden ilgili kişilerle telefon ile irtibat kurulmuş, yayımlanan yayının asılsız olduğu, içeriği itibariyle müvekkilin kişilik haklarını ihlal ettiği belirtilmiş ise de yayın yayımdan kaldırılmamış, sadece 18.11.2017 tarihi itibariyle başlık ‘’ arslanlar konağı rezaleti’’ olarak değiştirilmiştir.

  2- yayımlanan yazı içeriği tamamen gerçek dışı olup; müvekkilin kişilik haklarını ihlal etmektedir. şöyle ki; 16/11/2017 tarihinde ertan bilgin isimli bir şahıs müvekkilin sahip olduğu arslanlar konağı hotel’in işletme müdürü nurullah yılmaz’ı telefonla arayarak, ‘’çalışanlardan arslan burak şenol’un, sevgilisi sibel başoğlu’na taciz içerikli mesaj gönderdiğini, bu çalışanı işten çıkarmamaları halinde kötü şeyler olacağını, hesabını soracağını ve bir hafta sonra kontrole geleceğini...’’ beyan etmiştir.

  işletme müdürü tarafından ‘’bu konunun aslının ne olduğunun araştırılacağı, konuyla bizzat ilgilenileceği, eğer böyle bir durum var ise derhal gereğinin yapılacağı ve bahsedilen çalışanın işine son verileceği kendisine’’ söylenerek konuşma sonlandırılmıştır.

  aynı gün yine aynı saatlerde müvekkil şirket sahibi abisi selçuk arslan’ı telefonla arayan arkadaşı fatih karaca, internette otel ile ilgili bahse konu asılsız haberin yayımlandığını haber vermiştir.

  akabinde yapılan inceleme neticesinde hotelin işletmecisi değil sadece hotel çalışanı olan arslan burak şenol tarafından, sibel başoğlu isimli şahsa facebook üzerinden bahse konu mesajın gönderilmiş olduğu tespit edilmiş; her ne kadar mesaj cinsel içerik ve taciz içermese de arslan burak şenol isimli çalışanın işine derhal son verilmiştir.

  3- basın meslek etiğinin olmazsa olmaz unsuru olan ‘’kaynağından teyit’’ prensibi uygulanmadan hazırlanan ve servis edilen söz konusu haberle, müvekkil şirkete ait ‘’arslanlar konağı hotel’’ isimli işletme hakkında kamuoyunda olumsuz bir algı oluşturulmak istendiği, söz konusu haberin müvekkil şirketi yıpratma ve kamuoyunu yanlış yönlendirme amacı taşıdığı aşikardır.

  4- bilindiği üzere 5651 sy.lı kanun md.9/1 uyarınca; “internet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle kişilik haklarının ihlal edildiğini iddia eden gerçek ve tüzel kişiler ile kurum ve kuruluşlar, içerik sağlayıcısına, buna ulaşamaması halinde yer sağlayıcısına başvurarak uyarı yöntemi ile içeriğin yayından çıkarılmasını isteyebileceği gibi doğrudan sulh ceza hakimliğine başvurarak içeriğe erişimin engellenmesini de isteyebilir.”

  yine ‘’internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesine dair usul ve esaslar hakkında yönetmelik md.10/1 uyarınca: ‘’içerik nedeniyle hakların ihlal edildiğini iddia eden kişi, içerik sağlayıcıya, buna ulaşamaması halinde yer sağlayıcıya, internet ortamından veya bizzat başvurarak, kendisine ilişkin içeriğin yayından çıkarılmasını ve yayındaki kapsamından fazla olmamak üzere hazırladığı cevabın bir hafta süreyle internet ortamında yayımlanmasını isteyebilir. içerik veya yer sağlayıcı, kendisine ulaştığı tarihten itibaren iki gün içinde talebi yerine getirir. bu süre zarfında talep yerine getirilmediği taktirde reddedilmiş sayılır.’’

  5- bu anlamda yukarıda ayrıntılı olarak ifade ettiğimiz üzere bahse konu asılsız yayın nedeniyle, 2013 yılından bu yana sektöründe faaliyet gösteren köklü bir şirket olan müvekkilin kişilik hakları ihlal edildiğinden ve ticari itibari sarsıldığından; kişilik haklarına açıkça saldırı niteliği taşıyan, mesnetsiz, gerçek dışı, maksatlı ve kamuoyunu yanlış bir algıya sevk eden mezkur habere ilişkin iş bu düzeltme ve cevap yazımızın, diğer her türlü hukuki haklarımız (maddi-manevi tazminat, şikayet, ve sair...)saklı kalmak kaydıyla; ‘’e- https://eksisozluk.com/’’ sitesinde en az bir hafta süreyle yayınlanmasını ve 5651 sayılı kanun md.9 uyarınca ‘’https://eksiszluk.com/arslanlar-konagi-rezaleti 5501964’’, (bkz: arslanlar konagı taciz rezaleti)ve https/eksisozluk.com/arslanlar-konagi-5500462 url ‘li içeriğin yayından kaldırılmasını saygıyla vekaleten arz ve talep ederiz. 28.11.2017

  av. gülnihal ulga
  ihtar eden vekili"
 • "2013 yılından beri sektöründe faaliyet gösteren köklü şirket" arslanlar konağı hotel hakkında ne olduğunu tam anlayamadığımız taciz iddiası.