şükela:  tümü | bugün
  • edirne'nin en eski, ünlü ve meşhur badem ezmecisi. hıncal uluç'un köşesinde övüp yer vermişliği bile vardır. http://arsiv.sabah.com.tr/…a639669650b5c659f22.html

taa edirne'den evinize kadar sipariş verebileceginiz web adresi: http://www.arslanzademagaza.com/
  • ayrıca sadece badem ezmesi satmıyorlar. un ve yağ kullanmadan ürettikleri kurabiyeler (dünyada tek ve ilk yapan yer olarak tescilletmişler) herhalde yiyebileceginiz en guzel kurabiyelerdir.
  • antep fıstıklı kurabiyeleri de gayet hoş bence. baklavaya benziyor lan.
  • buranın sahibi arif bey yıllar önce edirne tv de reklamlara çıkıp "yedirmek istiyoruz efendim" diyerek önüne gelene ürünlerini yediriyordu. sonra bir baktım edirne ile kalmamış (bkz: barack obama), (bkz: allen iverson), sumocular derken alayına yedirmiş. henüz bana birşey yedirmiş değildir kendileri.
  • edirne'de, alacaksanız buradan ezme alın. yurtdışından daha iyilerini getirtiyorum, adamlar her işte olduğu gibi çikolata-şekerlemede de on numara, ama türkiye şartlarında koskanın felaket badem ezmesi ve hüsran dolu keçecizade deneyimlerimden sonra alınabileceklerin en iyisi... bir kere şekeri az, baymıyor ve badem tadını alabiliyorsunuz. fıstıklı dedikleri kurabiyelerinin adı "kallavi" o da gerçekten harika. ama bademli kurabiye yani kavala kurabiyesi her yerde olduğundan bir enteresanlığı yok. onun yerine ezme ve kallavi alın derim.
  • badem ezmeleri gercekten guzel.
    hep sikayet edecek degiliz biraz da iyi musteri deneyimi yazalim.
    badem ezmesi ve kurabiyenin yaninda devai misk isimli urunlerinden de almistik. istanbul'a donup kutuyu actigimizda urunun formu tattigimiz gibi macun kivaminda cikmadi. kendilerini arayip durumu bildirdigimizde hemen yenisini gondermeyi teklif ettiler. ertesi gun de kargo elimize ulasti. yanina da tadimlik bir hediye eklemisler. sagolsunlar. darisi diger yerel isletmelerin basina.
  • gözünüzün içine baka baka kazıklayan mekanlardan bir tanesi.
    100 gramlık ürünleri için 15 lira istiyorlar ve asla değmez.
    dükkanın başına ağzı laf yapan birini koymuşlar milleti kaşıklıyorlar. bim'in kavalası bile bunlarınkinden daha lezzetli.
    selimiye camisinin karşısında bulunan bu dükkandan alışveriş yapmanız tavsiye edilmez.