• beklemediğim bir şekilde baya sevdiğim albümdür. özellikle grimes'ın önceki çalışmalarından neferet eden biri olarak, albümü ilk dinlemeye başladığımda pek bir beklendim yoktu ne yalan söyliyim. ama albümün intro şarkısı bana resmen ters köşe yarattı. grimes'ın ince tiz sesi o kadar güzel gitmiş ki o şarkıya hayran kaldım. albümüm ilk şarkısından sonraki şarkılar tekrar bana eski grimes'ın klasik farklı popçuyum ben havasını yansıtsada özellikle alümün ortalarını geçtikten sonra hızını alan albüm efsane bir şekilde sonlanıyor. sonuç olara baya beğendim efendim özellikle kill v. maim şarkısı için bile alınılabilir albüm.
  • yıllardan beridir beni björk'ün heyecanlandırdığı gibi biri heyecanlandırmamıştı. grimes'ın önceki albümlerini daha önce dinledim mi bilmiyorum bilakis dinleseydim de hoşlanmazdım. hala da hoşlandığım söylenemez yalnız art angels'da durum farklı, orijinal bir sound, ses zenginliği çok iyi, vokaller yaratıcı ve "hardcore pop" ben art angels için öyle diyorum. internette gezinirken kimi grimes hayranlarının albümü özellikle beğenmediği ya da grimes sevmeyenlerin albümü özellikle beğendiği gözüme çarptı, buradan da bir tarz değişikliğine gittiği belli oluyor. umarım sonraki albümler de bu denli yaratıcı olur ve denildiği gibi björk'ün yerini biri alır. björk'ün yerini alması için tabii çok daha sanatsal, deneysel ve ikoncan olması lazım. görecez !
  • albümü pop açısından ele alırsanız birçok şarkının gideri var. ama bu aralar favorim butterfly. nakarat beati ile grimes'in tizlerini çok uyumlu buldum.
hesabın var mı? giriş yap