şükela:  tümü | bugün
 • paranin kokusunu iyi almis ve böylece isin miami beach ayagini da düzenlemeye baslamis olan olusum. 2005 eylülünde basel'de kuratorlerinin roportajina katilmistim, isin glamour kisminin öne cikmasi gerektigini, en cilgin partileri, en sasali ortamlari yarattiklari takdirde iyi satislar yapabildiklerini anlatmislardi. amiral olmalarina ragmen yoldan cikmislardir, dini imanlari paradir.
 • sanat fuari. ne kadar gerizekalica degil mi?

  degil. bok gibi para dönüyor. bence igrenc, ancak yapacak bir sey yok. yapacak bir sey olmayinca bir iki ressam ve galeri disinda, gayet trendleri takip eden, pazara hitab eden eserlerden olusuyor. eger galericiyseniz ve portfolyo olusturma amaciniz yoksa, sanatsever olarak size sundugu sey o dönemin sanatsal bir snapshot'i. o kadar.

  son dönemde galerist'le beraber türkiye de farkina vardi. reklamlar vs. yapildi. artik türkler de orda. eksik kalmayalim, aman!

  sonraki entry editi (simdi gördüm n'apiim):

  eksik kalmamasi gerekenler türk kollektörlerdi yazimda. ucagi parasi yeten, elinde not defteri asagi yukari yürüyordu buralarda. ayrica burada sanat eserlerinin satilmasi, satilmamasi ne anlama geliyor, eserlerinin hepsinin satilmis olmasinin önemi nedir, türkiye'den cikan "modern sanat"in özgünlügü/kalitesi nedir tartisilir bence (tabii ki iyiler, hatta özgünler var).
 • euro bazından beş sıfırlı veya altı sıfırlı fiyatlar biçilmiş etiketleri görebileceğiniz sözde ''sanat platformu''

  aşırı zenginlerin bu değirmeni döndürdükleri ya da ayinlerini yaptıkları tarikatta diyebiliriz.

  çok tehlikeli işler bunlar çok. ola ki gittiniz kıçınıza başınıza sahip çıkın, zarar vermeyin bişeye.

  dikkat ettiğim diğer bi nokta ise bu sanaçıların kendilerine ayrılmış bölümlerindeki masalarda oturan ilgili kişilerin aşırı derecede meşgul gözüküyor olmalarıydı. etrafından dakikada binlerce kişi geçiyor ama sen bilgisayarda bişeyler yazıyorsun böle harala gürele yaz allah yaz... sakin olun olum az, karı kız kesin, etrafa bakının takılın. beni de geriyolar...
 • isviçre'de basel merkezli olarak başlayan ama zamanla miami beach ve hong kong'a da yayılan uluslararası sanat fuarı. ilk kez 1970 yılında basel galericileri ernst beyeler, trudi bruckner ve balz hilt tarafından başlatılmıştır. 2013 yılında hong kong, 2015 yılında ise miami beach fuar kapsamına dahil edilmiştir. çağdaş sanatçılar için çok önemli bir platformdur.

  web sitesi için; https://www.artbasel.com/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/art_basel
 • miami ayağı 7-10 aralık 2017 tarihlerinde miami beach convention center'da yapılacak.