şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir puzzle markası.diğer markalardan farkı,parçaların bildiğimiz puzzle parçaları şeklinde olmaması.her parçanın ayrı ayrı şekli var ve bu zaten zor olan puzzle işini daha da zorlaştırıyor,hatta ara ara kendinize söylenmenize bile sebep olabiliyor,nerden aldım ben bunu diye.diğer markalara göre epey ucuz olması güzel,ama parçaların kesimi değişik olduğu için ezilme,katlanma ihtimali daha fazla.biraz nazik olmak gerekiyor.bir de daha fazla seçenek koyarlarsa önümüze pek bi şahane olacak.
  • diğerlerine oranla oldukça ucuz olan puzzle markası. ancak ucuzluğunun hikmetini aldığım puzzle'ın 80 parçası (saydım, ordan biliyorum) eksik çıktıktan sonra anladım.
  • --- spoiler ---
    aşağıda sözünü edeceğim puzzle markası puzzleseverlerde hasetinden çatlama, diğer markalarla tatmin olamama ve iç geçmesi durumları arasında değişim gösterebilen yan etkilere sebep olabilir.

--- spoiler ---

türkiyede temin edilebilen ve puzzledepo dan temin edilebilen marka dışında bir de bir isviçre markası olan art puzzle isimli bir marka vardır. bir önceki cümlenin başında bahsi geçen puzzle markasını araştırırken rast geldiğim ve beni benden alan bu marka ahşap puzzle lar yapmaktadır.

http://www.art-puzzle.com/ adresinden ziyaret edip mükemmelliğine kendi gözlerinizle şahit olabileceğiniz bu marka kelebek, at benzeri parçalardan oluşan bir seri, dragonvari amorf şekillerden oluşan bir başka seri ve bazı eserlerin orjinal en-boy oranları korunarak üretilmiş diğer bir seriyi de içeren 4 farklı seride puzzle lar üretmektedir.

puzzle ların yanında parçaları içine yerleştirip yapmak için kullanabileceğiniz bir tahta çerçeve de sunmaktadır bu marka.

markanın eksileri ise inanılmaz uçuk fiyatları(1000 parçalık puzzle lar için 150-250 avro gibi) ve en fazla 2000 parçadan oluşan puzzle lar üretmeleridir. gerçi 24000 ve 19000 parçadan oluşan 2 modelleri mevcuttur ama bu modeller için fiyat bile koymamışlar web sitelerine. ben küçük bir araba fiyatında olduklarını tahmin ediyorum.
  • hala neden aldım ben bu puzzleları diye kendi kendime kızıyorum. evet çok ucuz. kadınsı iç güdülerle "aaaa ne ucuzmuş alayım 3-5 tane.. bulunsun" dedim. ama tehlikeli bir gerçek vardı ki o da benim sabırsız bünyem. olmuyor bitmeli onların hepsi. uyuyamıyorum saatlerce başındayım. delircem.. puzzle, stresten kurtulmak için birebirdir vs gibi yalanlara inanmıyorum.. çok gerildim yahu.. bu arada 3-5 tane daha mı alsam çok ucuz cidden :)
  • uygun fiyata çok kaliteli puzzle'ları olan bir marka. tek kötü yanı kayıp parça desteği vermiyor olmasıdır. ama şu ana kadar yaptığım puzzle'ların hiç birinde eksik parça çıkmadı hatta bir tanesinde fazladan parça bile çıktı.
  • alırken şüpheyle yaklaştığım, parçalarının kesimi gayet iyi olan kayıp parça desteği de olan türk puzzle markasıdır.
  • hiç fikrimin olmadığı, puzzle alırken de sadece yapacağım görsele dikkat ettiğim için hangisi olduğuna takılmadan aldığım puzzle markası.

paketi yeni açtım, parçaları sayacak kadar deli değilim ve henüz puzzle parçalarını renklerine göre ayırma aşamasındayım ancak aklıma takılan bir şey var;

şu canım mavi baştankaraları neden "taraftarlar" olarak adlandırdılar acaba merak etmekteyim. kutunun üzerinde kod olarak 4197, altında "taraftarlar" onun da altında "bluetits" yazıyor. türkçe adında mavi baştankaralar yazınca kimse almıyor mu yani? şu kuşçelerin taraftarlıkla, fenerbahçeyle ne alakası var...

akşam akşam kızacak bir şey bulamadıysam demek kendilerine kızdım bir miktar.

internette de kanaryalar diye satıldığını gördüm birkaç yerde, bunlar taraftar da değil, kanarya da, mavi baştankara bunlar.. hofff..
  • yapıştırıcısı rezalet olan marka.

bir de üzerine 2 adet 1500 lük puzzle için uygundur yazmışlar. 1000lik puzzle için neredeyse bütün şişe bitecek bana mısın demiyor. tercih etmeyin.