• mucize ve bulusma isimli albümden bir müslüm gürses calısması..dinledim hostu baya bi, hemmen yazalım sözlerini:

ağır aksak kıpırdayan
    uzak uzak bu sızlayan
    simdi seni uyutmayan
    tül tül olmus hatıran

iki kışın arasında
    su kopkoyu haziran
    vahşi hazin zamanlardan
    arta kalan yarandan

yıkıldın doğruldun tekrar
    bir avuç külde uyandın
    ateşin tam ortasında
    soğukta yıkandım

rüzgar kadar çıplak duran
    koyu yeşil bu ormandan
    bize kalan bir yalanmış
    hiçbir yere sığmayan

çınla cismim her nerede
    bu mecalsiz kesik hece
    varmıyor ki hiçbir yere
    aklı kalbe bağlayan
  • en arabesk tavaflarımıza geliyor sanki bu şarkı.

"çınla cismim"

dönerek dur !
  • şiir sevmeyen şahsıma birhan keskin'in 2 adet şiir kitabını ve müslüm gürses'ten pek de hazetmememe rağmen aşk tesadüfleri sever albümünü aldırma gücüne sahip şarkıdır.

sonuç önyargı kötü bir şeydir.
  • ruh acıtıcı şarkı.

http://fizy.com/#s/1ai6rq
  • arabesque albümüyle kalbimi çalan jane birkin'in mahveden şarkılarından biri olan amours des feintes'in müslüm gürses tarafından tekrar seslendirildiğini duyduğumda çok şaşırmıştım da kötü olur mu acaba diye şüphe etmiştim. şüphelerimi darmadağın etti, müslüm gürses bunu da güzel söylemiş.

ama yine de kim ne derse desin, djamel eksik.
  • bana müslüm dinleten parça.

"iki kışın arasında
    şu kopkoyu haziran"

ne denir ki daha..
  • artakalan diye bir şey yok şimdilerde. "hey, gözünü sevdiğim türkçesi ona "artık" derler artık..." diye insanı yana yakıla bağırtacak bir kelime.

"dağarcıklarımızdan yakında eksilecek bir sözcük: artakalan.
    çöp olup, çöp çıkarmaya devam ettikçe..."
  • herşey gidiyor, herkes küs, sonra tanrıları soruyor bazı adamlara ne kadar kaldınız dünyada, deyorlar bir kaç saat veya biraz daha uzun. ne kaldı yavrucuğum elimizde, onca biriktiriş, üzüntü, aşk, hırs. bir kaç dakikamız var mı, mide bulantılarımızın, stresten iki büklüm hallerimizin karşılığını aldık mı, alacağımıza kim inandırdı bizi. bundan sonrası için bir planınız var mı.
  • nakarat kısmında avaz avaz bağırdığım parçadır.
    müzik güzel, müslüm baba'nın yorumuna laf eden taş olur zati...
    ammaa o sözler nedir!!
  • tam da bugun o guzel adam* icin tekrar tekrar dinlenilesi, can yakan eser oldu maalesef
    buradan buyurun lutfen
hesabın var mı? giriş yap