şükela:  tümü | bugün
 • uzun bi aradan sonra evine doner ve yemek yer..
  "once buzdolabini acar ve en az tuylenmis iki seyi cikarir masaya koyar, uc dakika onlari izler ve hareket etmedikleri icin canli olmadiklarindan emin olur ve yer."
 • evini yiktirmamaya calisirken dunyasini belediye istimlak etmis bir garip gezgin.
 • eskaza gezgin olmus britanyali. tuhaf bir sekilde kiz evlat sahibi olmustur. sandwich yapim sanati konusunda duayendir.
 • diger karakterler ve unsurlar icin (bkz: ford prefect) (bkz: zaphod beeblebrox) (bkz: pikka) (bkz: laumella) (bkz: babel fish)
 • douglas adams in 2001 de olumunun ardindan bir takim yildiza adini vermis kahraman.
 • tepkisiz kalmanin sozluk anlamini buldugu sahis...
 • gergin yüzlü, uzasa mısır püskülüne benzeyecek ince telli saçlı, ince vücutlu, sümsük duruşlu, tüm ingilizler gibi, ayağında bizim sümerbank ayakkabılarından. evinin de kalıbımı basarım, duvarları koca çicek desenli duvarkağıdı ile kaplıdır. yerde hardal, oranj ve kahve tonlarında, birinin kıvrımı biterken diğerinin başladığı helezonik ya da spiral desenli halıfleks serilidir. banyo duşundan ip gibi su akıyordur. sıhhi tesisatı 2. dünya savaşı yıllarından kalmadır. soğuk ve sıcak muslukları hem lavabonun kenarına bitişiktir ki, elini altına sokamasın, hem de birbirinden çok uzaktadır. bu da yetmiyormuş gibi iki farklı borusu vardır; sıcak su ile soğuk suyu karıştırmak için kendi ellerini kullanmak zorunda kalır. arka bahçesi bakımsızdır ve bir şezlong atılıdır. güneş her yüzünü gösterdiğinde çıkıp güneşlenebilsin diye...
 • ağız tadıyla bir bardak çay içebilmek için otomatik içecek makinasına verdiği uzun tarif neticesinde, işin içinden çıkamayan aletin ana bilgisayarla işbirliği içerisine girmesi, onun da bütün varını yoğunu* çayı sentezlemeye ayırması (bkz: mavi ekran) ile gemi* ve içindeki ekibe vogon saldırısı altında zor anlar yaşatan; bu yönüyle tipik ingiliz özelliklerinin yanı sıra ister istemez kendimizden* de bir şeyler bulduğumuz dünyasal organizma... evrenin amansız varlıkları yanında kelebek kadar naif duran, zaphod beeblebrox un maymun ithamlarının ağırbaşlı hedefi...
 • kendisi aynı zamanda altıncı nesil bir yazardır. 3 nesil boyunca uygun bir nick bulamadığı için yazarlık başvurusunda bulunmamış enteresan bir insandır. sonunda çok güzel bir nick bulduğunu düşünüyorum. ayrıca çok da iyi bir yazar olacağını düşünüyorum. çünkü bir entryi pek çok kez düzelterek silip baştan yazarak en mükemmel hale getirip öyle yazacak kadar özenli, oturup uzun uzun sözlüğün gidişatından duyduğu endişeleri anlatacak kadar da sözlüksever bir kişidir. `sever(d)im: çok`.