şükela:  tümü | bugün soru sor
 • red dead redemption 2 oyunundaki ana karakterimiz. yine van der linde çetesindeyiz ama john marston nerede?
 • hem görünüşüyle hem karakteriyle max payne 3'teki max'in büyük dedesi gibi hissettiren oyun canlısı.
 • kendine çabucak alıştırmış ve sevdirmiş bir babayiğit rdr karakteri.
 • --- spoiler ---
  oyun dünyasında en çok etki bırakan 5 karakterden biridir benim için. onun o hazır cevaplılığı, herşeyden çok bağlı olduğu çetesi, liderinin değiştiğini kafayı yediğini anladığında bile onu düzeltmeye çalışması, john marston ve ailesi için hayatını hiçe sayması, tüberküloz olduğunda bile hâla kendisini değil çevresindekileri düşünmesi. ne denebilir ki bu adam hakkında başka? ışıklar içinde uyu güzel kalpli adam.
  --- spoiler ---
 • atla yolda gallop attığınızda; good boy fln derken, sanki ata arkadan yaslıyormuş gibi bir ses tonu ile söylüyor. sinir bozucu.

  bir de kampta bir kaç karaktere antagonize yaptığınızda dayak yiyor, bir kaç kez daha tekrarlarsanız kampın dışına atıyorlar.
 • red dead redemption 2 adlı başyapıt da ana karakterdir. birazdan hakkında yazacaklarım ağır spoiler içermektedir.

  --- spoiler ---

  oyunun orta bölümünde ölümüyle bizleri yasa boğmuştur. fakat rockstar şöyle birşey düşünmüş(ne yazık ki sonradan öğrendim). arthur abimizin ölüm şekli oyun içinde yaptığımız tüm iyilikler ve kötülüklere göre değişiyor. eğer onursuz bir şekilde ilerliyorsak maalesef acı bir şekilde(beyni patlayarak veya sırtından bıçaklanarak) ölüyor. bu da sizi derinden yaralayabiliyor. sağda solda gördüğümüz insanlara yardım ederek, suçsuz insanları öldürmeyerek veya soymayarak onurlu bir arthur morgan olabiliyoruz. bu da ölümün daha güzel ve şerefli bir şekilde olacağı demek oluyor. umarım oyunu bitirip okuyan suserlar gün doğumuna bakarak ölümüne şahit olarak okuyorlardır bu satırları...
  --- spoiler ---
 • yüreğimizde taht kuran, yer yer komik, yer yer ağlatan, canımız ciğerimiz kovboyumuzdur.
 • onu bunu bilmem de eğer sözlükte büyük harflerle bir şey yazılsın deseler arthur morgan yazılmasını isterdim sadece. oyun tarihinin belki de gelmiş geçmiş en sağlam en muazzam en babayiğit karakteri.

  --- spoiler ---

  oyun başladığında cahilliğimden bu adam kim dedim durdum, john'u aradı gözler ancak öyle hızlı bağ kurduk ki rockstar bu işi fazlasıyla biliyor ah ah. arthur morgan reyis hakkın rahmetine kavuştuktan sonra kinaye budur ki john'u kontrol etmek garip ve üzücü geldi
  --- spoiler ---
 • rdr2 oyununda hızlıca bağ kurduğum ve çok sevdiğim ana karakterimiz.

  nedense the walking dead the game ana karakteri (bkz: lee everett) ile kurduğum bağ tarzı bir yakınlık hissettirdi bana. iki karakterde benzer özellikler göstermekte ve oyun ilerledikçe oyuncu ile sağlam bağ kurulmakta.
 • adam gibi adamdır.

  --- ağır spoiler ---

  mezar taşında ''blessed are those who hunger and thirst for righteousness'' yazan süper insan.

  incilden bir bölümdür.
  --- ağır spoiler ---