• birmingham'ın son kabadayısı. jiletli kasketi ile nice leşi olduğu içün, 'cilet artur' namı ile bilinirdi.

cilet artur sevdiğimiz bi abimizdi. janti adamdı. adabı giyinmesini çok iyi bilirdi, çok gülmezdi. bu kapıdaki arkadaş, abi köye para dediğinde, başını eğdirmezdi.
    curly, abi beni kapıdan al dediğinde alırdı.
    cilet abimiz, sevdiğimiz bi abimizdi ama parayı da bi tuhaf dağıtırdı. neyi varsa masaya koyar, herkes ihtiyacı kadarını alırdı.
    jilet abim mermi yakmaz, bileğininin gücü ile adam deşerdi.
    jilet artur bu masaya şöyle fiyakalı biraz da otururdu. arkasını dayayacak adam aramaz, bize arka olurdu.
  • abim olsun, babam olsun, dayımın olsun bana yakın olsun, gün içinde whatsapp'dan iki mesaj yollayabileyim bayramda seyran da gideyim elini öpeyim. o derece seviyorum lan bu karakteri.
  • en sevdiğim peaky blinders karakteridir.

--- spoiler ---

şöyle ki savastan sonra bozulmus psikolojine bir de babasından yediği kazık eklenince iyiden iyiye psikopatlaşmış ama aslında saf duyguların insanı bir peaky blinders üyesidir. ailesi için her turlu fedakarlığı yapabilir ve her şeyi göze alabilir. ona gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. sizi yarı yolda asla bırakmaz, zaten kırılmış bir adamdır.

--- spoiler ---
  • ingiliz lazı . hareketler,mimikler,duruş,görünüş bazen oluşan yufka yürekliliği ile birmingham’lı olmasaydı tam bir trabzon serserisi olurdu.
  • komedi dans üçlüsündeki bir herife benzeyen peaky blinder.
  • çanakkale gazisi foookin shelby
  • zeki ve düzenbaz bir babanın oğlu. aksanına hayran kaldığım (bkz: peaky blinders) karakteri.

shelby kardeşlerin en büyüğü olarak doğduğunda falcı ve at hırsızı babasının ismini almış. babası insanlara fal bakıp ‘atınız çalınacak’ diyip, sonrasında da atı çalıp ‘bak gördün mü?’ diyen karakterde bir sahtekar olduğu için zor bir çocukluk geçirmiş.
  • peaky blinders dizisinde paul anderson tarafından her anlamda muhteşem canlandırılan karakter.
hesabın var mı? giriş yap