şükela:  tümü | bugün
  • gülenciler;
    gülenle yolunu şaşırıp bir daha bulamayanlar;
    hep şaşkınlar;
    küflü solcular;
    tutunamamış bir iki gazeteci;
    ideolojiden körelmiş rte nefretçisi kadrolu baronlar;
    cunta döneminde avrupada iş yapmışlığın şimdiyle aradaki meşruiyet farkını anlayamamışlığın güdükleri;
    pkk şiddetine karşı çıkamamış, ezikliklerini de iktidara kategorik muhaliflik ile örtmeye çalışan görevliler;
    15 temmuz olmamış gibiciler, olduysa da tiyatro deyip geçiciler;
    sosyalizm yıkılmamış sanıcılar;
    tüm hayatında tek lider tek şef tek parti diyen seçimsiz kemalistler ve stalinciler - ki bunların neredeyse hepsi, halkın seçeceği cb için "tek adama biat etmeyiz" komiklğindeler-

bir gazete çıkarıyorlar.

özetle balon!
  • https://www.artigercek.com/…ent-olarak-tanimlanmadi

şöyle bir haber yapmışlar. habere göre islam ülkeleri işbirliği teşkilatı abd'nin kudusü israil'in başkenti olarak tanımasını takiben yaptığı toplantının sonuç bildirgesinde türkçe metinde kudüs'e filistin'in başkenti denmekle beraber, ingilizce açıklama kudüs'ün filistin devleti başkent olarak tanındığından bahsetmiyormuş.

oysa bunlar böyle (t24'de) iddia edildi tarzı bir habercilikle verilecek haberler değil. bu kurumların web siteleri var ve ne diyorlarsa ingilizce olarak da yayınlıyorlar. https://www.oic-oci.org/…own/?docid=1699&refid=1073 şekilde görüldüğü üzere

"8- declare east jerusalem as the capital of the state of palestine and invite all countries to recognize the state of palestine and east jerusalem as its occupied capital." denmiş.

yani türkçe metinlerde başkenti doğu kudüs olan filistin devleti ifadesi iit metinlerinde de geçiyor ve böyle gördüğümüzü ilan ediyoruz denmiş. üstelik bu gazeciliği yapmak için ben 5 dakikamı ayırdım. işi bu olan haber metni üreticilerinin bu hatayı yapmaması gerekir.
  • an itibariyle erişilememekte olan site. engellendiler sanırım.
  • ulaşılamama sorunu olmayan sitedir. sitelerine sansür uygulamak yapılacak en yanlış iştir. onlara asla hak etmedikleri bir mağduriyeti altın tepside bahş etmek olur. kendi hallerine bırakalım onları. bu kadar kategorik muhaliflikle zaten kendi sefaletlerinde çürümeye mahkumlar.
  • kimi görse kürt ilan edenlerin gazetesi. onlar için herkes kürt. her yer kürt yurdu. ama ırkçıları sevmiyorlar. hümanistler, insan seviyorlar.

eğer bir gününüzü bu internet sitesini detaylıca incelemek adına ayırırsanız ne mal olduklarını net bir biçimde öğrenirsiniz. hemen hemen tüm haberleri asılsız ve kaynaksızdır. provokasyon yapmayı çok severler. türk denilen bir kavram olmadığına inanırlar. suriyede yaşayan türkler için türkmen kökenli deme hadsizliğine eriştiler. türkmen kö-ken-li.

adamlar bizi bizim silahımızla vuruyor lan bildiğin. biz kürt böreğine bile doğu kökenli börek diyoruz, malum ırkın adını taşıyor diye, bunlar kontrasını bize karşı yapıyor. vay cibiliyetini özgürleştirdiklerim vay.

neyse bu devran böyle devam edecek değil ya. elbet bahar gelecek, akın başlayacak.
  • biri diyor ki herşeyi kürt, biri diyor ki "aman ha siteyi kapatmasınlar, buradan mağduriyet elde edip, haklı duruma geçerler" öbürü de adamlara kürt faşisti derken sonunda da ekliyor "bizi bizim silahımızla vuruyor, akın başlayacak".
    oğlum size ne lan. nefret suçu ve hakaret olmadığı sürece farklı düşüncelere tahammülsüzlüğünüz nereden geliyor. sorsan "ama benim kürt arkadaşlarım var" der. hatta "ben liberalim, kürt açılımını destekledim ama hdp-pkk dürüst olmadı" der. gece gece nereden denk geldiysem bu başlığa. bu kafa tkplilerin kolundaki apple'a laf yetiştirip kendisine aynada bakmayan tiplerin yolundan gider. en tepeden objektif bir düşünelim hep birlikte:
    düşünsenize adam artıgerçek sitesiyle ilgili yorum yapacak. iki durum var, ya eleştirir ya da över.
    öven ya da eleştiren ait olduğu görüşe yalakalık yaparsa inandırıcılığını kaybedecektir zaten.
    öven ya da eleştiren kişi ya fikirsel ya da teknik bir övgü&eleştiri yapabilir. ne bilim yazarın yazısını beğenebilir&eleştirebilir ya da sitenin dolaşılabilirliğini övebilir&eleştirebilir...
    buradaki yorumlara bakıyorum, biri kuruluş ve tanım içeriyor. diğeri hemen yaftalamaya başlamış. öbürü kapandı diye forumcu kafada hayatını inşa eder, nuhunsazanı atlamış aman ha kapatmayalım, adamlara ekmek çıkar. diğerleri de aynı tarafsızlıkta maşallah... nasıl bir bilgi akıyor klavyelerinden göreceksiniz, yüzyılları aşan bir tarafsızlık örneği yorumlar, pierronun bile göremediği ofsayt taratışmalarına son veren keskin gözlere sahip bir profesyonellik...