şükela:  tümü | bugün
 • mac yetkili servisi. mac book pro mu alıp eğer şanslıysam beş gün sonra ilk kez bakabileceklerini, çok yoğun olduklarını, beni arayacaklarını söylediler. 3 gün oldu, ses seda yok. artık nasıl mükemmel bir yerse..

  diyorum ki işler bekliyor.. diyorum ki elimde başka makine yok. diyor ki beş gün sonra bakar sizi ararız.

  bu kadar large olunabiliyorsa yarın yetkili bir mac servisi açmak istiyorum.

  eyy apple, sen kimsin yaaa..
 • servis süresinin 20 iş günü olduğunu bilmeyenlere hizmet vermek zorunda olan servis.

  işin varmış. işin varsa randevu al apple store'a git .
 • 2016 model macbook pro'mdaki klavye sorunu nedeniyle izmit 41 burda şubesiyle bana kabusu yaşatan 'yetkili apple servisi'. klavyemdeki y tuşu mayıs ayından beri sürekli sorun çıkartıyor. bunu sadece ben değil, benim bilgisayarımda iki satır bir şeyler yazan herkes fark edebiliyorken, bu servisin istanbul ana şubesi herhangi bir sorun tespit edilmemiştir şeklinde bir raporla bilgisayarımı aynen izmit şubesine geri gönderdi. sistemde bir kaç gün içinde sonuçlanmış görünen servis başvurum, 41 burda şubesindeki personelin yanlış adres girmesi dolayısıyla 1 hafta istanbuldaki ve izmitteki farklı yurtiçi kargo şubelerini dolaşarak (sistemde izmit şubeye yönlendirildi yazmasına rağmen istanbul sarıyerde beni olmayan bi adreste aramış durmuş ve sonra yurtiçi kargo ulaşamıyoruz şeklinde mesaj gönderince günler sonra haberim oldu) ancak bugün bana teslim edilebildi ve sorun olduğu gibi duruyor. harika değil mi 6000 tl ye bir bilgisayar alıyorsunuz ve bir sorun yaşadığınızda güya yetkili servis olan artı servis hiç bir işlem yapmadığı bilgisayarınızı itiraf ettikleri ve sistemden kaynaklandığını söyledikleri kendi hataları yüzünden tam bir haftada istanbuldan izmite getirebiliyorlar. aradığınızda sürekli yanlış bilgilendirip ha bugün gelecek ha yarın gelecek derken toplam 10 gün sonra hatayı düzeltmeden size teslim ediyorlar. ben de normalde başka bir ilde yaşadığım halde 5 gün bunlar yüzünden izmitte mahsur kalıyor ve bilgisayarımın teslim edilmesini bekliyorum. şaka gibi değil mi? aklı olan bu servisten uzak durmalı. benden söylemesi.
 • 2 ekim'de arızalı* iphone 5s'i teslim ettikten sonra 4 ekim'de cihazınız hazır, gelip alabilirsiniz diye çağırıp arızalı cihazı teslim eden teknik servis.

  ofise döndükten sonra cihazı kontrol ettim, aynı sorun devam ediyordu; 1 saat sonra cihazı tekrar götürdüm. web sitelerinden kontrol ettiğimde bir haftadır "ürün açılmama şarj olmama sorunu ile ilgili detaylı kontrolleri yapılabilmesi için onarım merkezine gönderilmektedir." yazıyor.

  arıza takip

  edit: kendi rezalet başlığını hak edecek kazar rezil bir servis, kesinlikle tavsiye etmiyorum. apple'a gerekli şikayet yapıldı, detayları daha sonra yazarım.
 • korkunç bir servistir (ki servis de değillermiş). apple zorlu'nun "aynı gün teslim ederiz" dediği arıza giderimi için zorlu'da randevu olmadığı için buraya getirme hatasında bulundum (sonuçta apple'ın sitesinde yetkili servis yazıyor. o konuda apple'a ben de çok kırgınım). 3 gündür "cihaz apple onarım merkezinde" ibaresi var ve aradığınızda "biz servis hizmeti zaten vermiyoruz, apple'a gönderiyoruz, durumunu da göremiyoruz" şeklinde tuhaf bir açıklama yapıyorlar. yahu o zaman ben zorlu'da servis alana kadar beklerdim telefonu bu sonsuz belirsizlik denizine hiç bulaşmazdım.

  özet: kesinlikle uzak durun. ama 1 hafta ama 1 ay, apple'dan servis almak için bekleyin...
  edit: live chat üzerinden apple ile görüştüğümde cihazın iki gün tekrar altını çizmek isterim servis hizmeti vermeyen artı'da boşu boşuna durduktan sonra apple'a gönderildiğini, cihazın yeni ellerine ulaştığını ve şu an teste sokulduğu bilgisini aldım. bugün ya da yarın sorun giderilmiş olur ve artı'ya geri göndeririz biz dediler. tabi artı da o telefonu bi 2-3 gün tutar sisteme gelin teslim alın olarak girmeden.

  özet: apple'la aranıza adı servis olan ama servis hizmeti sunmayan merdiven altı aracılar sokmayın.
 • web sitesine göre artık servislerinde bir telefonum olmayan, servis hizmeti vermeyip servis görünümlü olan yer. sistemsel hatadır canım bi telefon açayım dedim ama telefonları da otomatik meşgule atıyor yarım saattir. apple sözüm sana, kendini merdiven altından kurtar...

  edit: telefonla ulaştım sonunda. "sistemlerinde sorun olduğu için telefonları açmıyorlarmış" apple'ın geçen hafta kendilerine gönderdikleri cihaz'ın bana teslimini 3-4 gün sonra gerçekleştireceklerini belirttiler. "cihaz tatvan'dan mı geliyor?" diye sorduğumda "cihaz bize gelince işlemleri 1-2 gün alıyor" dediler. e servis hizmeti vermiyorsunuz, kargo şirketine kargo veren kargo şirketi gibisiniz, sizde ne işlemi var dediğimde bomba geldi "o cihazı sistemimize gireceğiz". yani barkod okuyucu ile 0.2 saniye, seri no yazarak 2 saniye sürecek işlem için cihazı 2 ila 3 gün daha serviste pardon kapısında servis yazan kargocuda tutacaklar...

  evet arkadaşlar uzun lafın kısası 25.12.2017 tarihinde kendilerine verdiğim cihazı 05.01.2018 tarihinde geri alabiliyorum. aynı cihazı aynı gün doğrudan apple'a verseydim 25.12.2017 ya da 26.12.2017 tarihinde geri almış olacaktım.
  sakın
  sakın
  sakın
  uzak durun.