şükela:  tümü | bugün
 • 23 mayıs 1910 new york doğumlu cazcı, klarnet üstadı.
  uykuya dalmadan evvel güzel parçalarını dinlemek insanı rahatlatıyor, gevşetiyor.. sofistike ve elegan bir tarzı var.
  tonlarca albümü mevcut. ayrıca kazaa'da artie shaw aratılıp herhangi biri dinlendiğinde pişman olunmayacağı kanısındayım.
 • siyahları orkestrasına alan ilk beyaz orkestra şeflerinden biridir ve 31.12.2004 itibariyle yaşamamaktadır,toprağı bol olsun.
 • misal fenerbahçelisiniz. ligde üst üste yeniliyorsunuz. avrupada hüsrana uğramışsınız. orta sahada selçuk şahin'i seyretmek zorunda bırakılıyorsunuz. belli ki sınanıyorsunuz.
  misal finans sektöründe çalışıyorsunuz. sabahtan akşama kadar sıfır erdem, sıfır manevi tatmin, boş işlerle uğraşmaktan beyninizin ırzına geçiliyor.
  misal türkiyede yaşıyorsunuz. siyasetçisi ayrı nane, bürokratı ayrı terane. sosyal adaletsizlik dibine kadar. eğitim sistemi dandik. her gün hastane kapılarında perişan olan insan haberleri okumak insanlığınızdan tiksinmenize neden oluyor.
  misal insansınız. bir gün ben de ölecem lan düşüncesi yer yer yer sizi rahatsız ediyor.
  bu misallerden biri size uyuyorsa hemen bir artie shaw albümü dinliyor ve pamuk gibi oluyorsunuz.
  bu misallerden ikisi size uyuyorsa artie shaw dinlerken bir kadeh de rakı koyuyorsunuz.
  bu misallerden üçü size uyuyorsa artie shaw artı rakı artı sevgilinin eli size yeter.
  bu misallerden dördü de size uyuyorsa bi siktirin gidin çay koyun.

  kaç şekerli olsun?
 • dinlerken; vudi elın'ın (erken dönem) filmlerinden birinde sinema kuyruğunda bekleyen figüran, bir dedektifin sigara dumanı kaplı odasına adım atan gizemli yabancı ya da ketrın törnırın başrolünde oynadığı, mutlu biten bir 30lı yıllar halivud filminde yancı gibi hissettiren müzisyen.
 • (bkz: aidan shaw)
 • muzigi sanki f. scott fitzgerald 'in caz cagi oykuleri`nin notalara dokulmus hali gibidir; kah eglenceli kah tedirgin edici. misal nightmare, misal stardust.

  http://www.youtube.com/watch?v=gxdag7m0rge

  http://www.youtube.com/watch?v=1oixqpthdne
 • gloomy sunday yorumu hep okşayan hem de parçalara bölen bir yorumdur;

  https://www.youtube.com/…dl-jdadhjo4&mode=transport
 • aktris olan eşi ava gardner'ı cool kitaplar okuması için yönlendirmiş ve bir gün eşini forever amber adındaki aşk romanını okurken gördüğünde beş para etmez kitaplar okuduğu için eleştirmiş. çok ilginçtir ki birkaç yıl geçmeden ava gardner'dan boşanıp bu beş para etmez aşk romanının yazarı kathleen winsor'la evlenmiştir.
  toplamda 8 evlilik yapmıştır.
 • sopranolar s6 e01 de tony vurulmadan once bu adami dinliyordu.
hesabın var mı? giriş yap