şükela:  tümü | bugün
17 entry daha
  • bu durumun önümüzdeki dönemlerde öğrenciler için büyük bir sorun teşkil edeceğini düşünüyorum. şu an 1'e alacağınız şeyi 5'e almak zorundasınız ve o alacağınız şey en dandiği olacak(hani şu üzerine yumurta kırsanız pişirecek laptoplardan). 3 aylık asgari ücretle anca 1 tane adam akıllı dizüstü bilgisayar alınabiliyor memlekette.

ek: o da giderlerinizi dahil etmiyorum.
  • 15 gün önce niyetlendim güzel bir kasa topladım fiyatı 6bin liraydı. ekran kartı konusunda kararsız kalmıştım diğer ekran kartıyla 7bin lira oluyordu. sonra birden zam furyası başladı. öncr 6,400 oldu sonra 6,900 oldu fiyatı. oha dedim iyi ekran kartı parasına kötü ekran kartı alıyorum 15 günde. birden soğudum ve vazgeçtim. şuan 7,500 oldu düşük ekran kartlı :)
  • başkanlık sistemiyle birlikte uçuşa geçtik işte nankörler daha ne istiyorsunuz?
  • 6 ay önce 4500 tl verip aldığım bilgisayar 8000 tl olmuş. 4500 tl için iyi bir bilgisayar ama bugün 8000 tl verir miydim? asla. bu devirde gerçekten bilgisayar alınmaz.
  • ben hep 50 liralık bilgisayar alıyorum.
  • ülkede kriz değil kalıcı fakirleşme olduğunu gösteren durum. artık kabul edelim, bizler fakir bir ülkenin fakir vatandaşlarıyız.

şu vakitten sonra hangimizin yaşam standartı iyi ki? doktor mu, öğretmen mi, avukat mı? hepimiz fakiriz, hepimiz.
  • ekmeğe zam yapmadıkları sürece kimsenin farkına varmayacağı güncellemelerdir. bu halkın; elektronik eşyaymış, arabaymış, telefonmuş, içkiymiş, sigaraymış umrunda değil. yapsınlar bi baston ekmeğe 5 lira zam bak o zaman nasıl gözleri açılıyor hamur kafaların. yıkarlar orayı :) hiç sordunuz mu herşeye bu kadar yüzde yüze yakın zam gelirken bu ekmeği neden elleştirmiyorlar?
419 entry daha