• akıllara dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda geldi. gefore yeni seri kartları çıkaracak en üstü 10000tl olur belki daha fazla.
  • bu durumun önümüzdeki dönemlerde öğrenciler için büyük bir sorun teşkil edeceğini düşünüyorum. şu an 1'e alacağınız şeyi 5'e almak zorundasınız ve o alacağınız şey en dandiği olacak(hani şu üzerine yumurta kırsanız pişirecek laptoplardan). 3 aylık asgari ücretle anca 1 tane adam akıllı dizüstü bilgisayar alınabiliyor memlekette.

ek: o da giderlerinizi dahil etmiyorum.
  • 15 gün önce niyetlendim güzel bir kasa topladım fiyatı 6bin liraydı. ekran kartı konusunda kararsız kalmıştım diğer ekran kartıyla 7bin lira oluyordu. sonra birden zam furyası başladı. öncr 6,400 oldu sonra 6,900 oldu fiyatı. oha dedim iyi ekran kartı parasına kötü ekran kartı alıyorum 15 günde. birden soğudum ve vazgeçtim. şuan 7,500 oldu düşük ekran kartlı :)
  • gerçekten özellikle öğrencileri zorluyor, ben bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak 5 yıl önce almış olduğum laptop ile çalışmalarımı sürdürmeye çalışıyorum mobil uygulama geliştirme üzerine eğilmek o alanda bir gelişim göstermek istiyorum ama bilgisayarım android studioyu kaldırabilecek özelliklere sahip değil. çağa uygun 4-5 yıl her işimizi görecek bir bilgisayar 7-9 bin bandında, ıos developer olmak istesen mac almak gerekir oda yine 8-10 bin bandında nasıl alalım nasıl gelişim gösterelim
  • başkanlık sistemiyle birlikte uçuşa geçtik işte nankörler daha ne istiyorsunuz?
  • 1 haftadır laptob almaya çalışıyorum piyasa öyle bi uçmuş ki eski laptoblar dudak uçuklatıyor, bize bunu reva görenlerin allah belasını versin.
  • 6 ay önce 4500 tl verip aldığım bilgisayar 8000 tl olmuş. 4500 tl için iyi bir bilgisayar ama bugün 8000 tl verir miydim? asla. bu devirde gerçekten bilgisayar alınmaz.
  • ben hep 50 liralık bilgisayar alıyorum.
hesabın var mı? giriş yap