• ruhsatlı domuz çiftliklerinin olduğu türkiye'de domuz eti yasak değildir.(arabistan mı burası aq?)
    sadece domuz ürünü satışı karışıklıklara mahal vermemek adına belli ölçülerde kurallara bağlanmıştır.nedir bu kurallar?meselâ diğer hayvan ürünleri ile aynı reyonda olamaz.yani bacon'ı bizim namet pastırmanın yanında göremezsin ya da yemeklerinde domuz eti de konulabilen bir restorantta menüde yemekte domuz eti olduğu bilgisi görsel olarak işaretlenmek zorundadır.

bu kadar yani.
    abartmayın.bi de bilmeden etmeden başlık açmış.

zorunlu edit: 10larca yokmuş 3 tanecik varmış onun için entariyi değiştirdim.
    sorry dostlar.
    3 çiftlik de bakanlık tarafından onaylı çiftlikmiş.
    ben demiyorum fakıbaba diyor.ona çemkirin.

http://www.gidahareketi.org/…in----1557-haberi.aspx

bi de o kadar pimpirikleneceğinize sokakta ne yedeğinize dikkat edin de hassasiyetinizi anlayayım.

(bkz: sultanahmet koftecisinde at ve esek eti tespiti)
    https://www.sgkrehberi.com/…alarin-tam-listesi.html
  • domuz eti satışı zaten yapılıyor, domuz artığı satışını ne yapacaksınız anlamadım.

nakıs türkçe.
  • sabah kahvaltılarında bacon yumurta storylerini şimdiden görebiliyorum.
  • menemen bacon ile yapılmaz, kesin ve net.
  • "malum bizim ülkede domuz ürünü satışı yasak"tan sonrasını okumadım.

mal.
  • domuz eti satışı türkiye'de hiçbir zaman yasak olmadı. o açıdan yalan başlıktır.
  • domuz eti satışı veya üretimi yasak değildir. yaygın olmamasının sebebi talep azlığıdır.

lezzeti tartışılır ama domuz eti, dana ve koyundan daha sağlıklı demek tam bir akıl tutulmasıdır.
  • inancım dolayısıyla yemeyecek olsam da sonuna kadar desteklediğim arkadaştır.

bu ülkede sadece müslümanlar yaşamıyor ve herkesin en az müslümanlar kadar hakkı var.

dileyenin dilediği gibi ama kimsenin hak ve özgürlüklerini de ihlal etmeden yaşadığı bir ülke olmanın gereği olduğunu düşünüyorum.
  • bir proje için yurt dışındaydım. londranin orta yerinde showroom yapıyoruz. teknik personel dışardan yemek söylüyor sürekli. bir yandan da yalvarıyorlar. hocam yemekleri sen söyle aman domuz gelmesin. ben de söylüyorum. bir gün artık fenalık geldi. yemekler bitti. dedim afiyet olsun. peki sizin et yemeniz için kanı akıtılmış helal olması gerekmiyor muydu? hepsi dondu kaldı.
    bir tane vejeteryan restoran buldum. paso oradan yedi proje boyunca kefereler. domates çorbasına talim ettiler.

buradakilerin de çoğu böyle. oy verdiğin adamın günahları 7 ceddini cehennemde 2 tur kızartır. sen hala domuz eti var mi derdindesin.
  • başlıkları şöyle bi taradım. yok domuz yiyorsan yarasa da ye, yok eşek de ye diyen gerizekalılar hemen doluşmuş. birisi sormuş işte domuz yiyen neden fare yemiyor diye.

ulan yarasayla, fareyle domuz bir mi? yarasayı fareyi kediyi köpeği sadece uzakdoğu'nun belirli bölgeleri yiyor. ama domuzu müslümanlar ve museviler dışında herkes yiyor, tüm dünya yiyor, hem de severek yiyor. burada zararlı diye kendinizi kandırdığınız domuz etini sıklıkla tüketen çoğu ülke bugün dünyayı yönetiyor. zararı buysa biz de bu zarardan nasibimizi alalım yani. *

yok ya bu ülkenin çomarından adam olmaz.
hesabın var mı? giriş yap